Varattu kuljetus kentältä keskustaan

mekin eka kertaa Pariisiin

Hei!
Olemme menossa Pariisiin Charles de Gaullen kentälle terminaaliin 1.,ja kuljetus varattu (minibussi)hotelliin, mutta jäänyt täysin epäselväksi mistä kentältä löytää ko. kuljetuksen.Olemme varanneet sen kuljetukse matkatoimisto Exbedian kautta, mutta ei saatu selkeitä ohjeita.
Onko kellään kokemusta/tietoa tästä kuljetus asiasta?Olisin kiitollinen neuvoistanne.

2

533

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TT...

      Ei kokemusta juuri Pariisista eikä Expediasta, mutta lukuisista muista paikoista kylläkin, ja homma toimii yleensä niin että joku on nimikyltin kanssa odottamassa siinä kohdalla, missä tullaan matkatavarahihnalta laukkujen kanssa ulos. Eli siellä on yleensä paljon porukkaa nimikyltteineen: katsotte vaan kenellä näkyy teidän/tilaajan nimi!

      Tietysti jos haluatte varmistaa, laittakaa vaikka sähköpostikysely sinne samaan paikkaan mistä tilasitte kyydin, mutta olen 99% varma ettänäin homma toimii Pariisissakin.

      • 1313

        Meillä toimi nouto CDG:sta ja haku hotellista hyvin. Firma oli eri, heidän käytäntönsä oli myös se, että kuski odotti siinä, mistä pääsi ulos laukkujen kanssa, me tosin olimme terminaali kakkosessa. Hänellä oli vain firman nimi kyltissään, mutta kysymällähän siitä selvisi, tulostettuna varaus mukana ja homma toimi oikein hyvin. Lento oli jopa etuajassa ja silti vastassa! Meitä oli kuusi joten kannatti ottaa kuljetus, koska takseihin otetaan vain 3 henkilöä ja laukuista eri korvaukset. Hintahaarukka keskustaan tavallisella taksilla on 40-70 euroa. Saimme myös kuskin nimen ja puhelinnumeron, jos olisi ollut jotakin ongelmaa. Meitin käyttämä firma Greyshuttle vastasi liiankin nopeasti : ) kaikkiin kysymyksiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      78
      1150
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      234
      694
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      52
      614
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      561
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      538
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      76
      526
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      488
    9. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      25
      464
    10. 32
      434
    Aihe