Tapasin jokunen aika sitten chatissä sen toisen puoliskon. Hän oli alusta alkaen todella mukava, juttelimme joka päivä. Viikon olimme jutelleet ennen kun näimme livenä. Hän oli todella mukava myös silloinkin. Joka päivä vieläkin olemme juttelleet. Yhden yön olemme viettäneet yhdessä. Mietityttää kun olemme vasta 2kertaa tavannut että voiko ihmenen korviaan myöten rakastua? Tunteet ovat niin isoja nytten. Tekisi mieli vaan huutaa hänelle että rakastan häntä, mutta se vaan tuntuu liian nopealta. Voisiko joku kertoa kokemuksiaan tai mietteitä? Hiljalleenhan hyvä tulee, mutta välitän hänestä jo niin paljon etten malta ottaa hiljalleen
Voiko olla rakkautta ensisilmäyksellä?
maalaistollo
5665
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
että tuntuuko tunteet häntä kohtaan erilaisilta kuin aikaisempia kohtaan. Sillä varmaan selviää jotain tunteista.
Mutta omasta kokemuksesta voin sanoa että rakastua voi järjettömällä tavallakin :) Ei katso aikaa tai paikkaa.
Ei minusta ihmisten pitäisi liikaa pidätellä itsejään, jos asiat tuntuu hyviltä. Tekee niin kuin tuntuu, eikä pidättele vain sen vuoksi, että käyttäytyisi normien mukaan, jos toiselta kuitenkin tuntuu. Eikö se ole vähän hölmöäkin että jos yrittää olla tykkäämättä toisesta niin paljon, jotta vaikuttaisi sen silmissä järkevältä :D
Jos ei esteitäkään ole, niin miksi ei. Mutta hosua ei silti pidä. Pitää myös muistaa nauttia hetkistä. Seurata tunteita ja pysähtyä hetkiin. Eli muistaa joskus pysähtyä ja nauttia esim. ihan vain siitä että hän on läsnä ja voitte olla toistenne seurassa. Kaikki hetket on arvokkaita.
Hiljaakin hyvä tulee, mutta ei varmasti ole mitään vikaa siinäkään jos ei malta ottaa hiljalleen :)
Onnea teille, kivaa lukea ihmisten rakastumisista :)
Olen onnellinen, joten olen kokenut suurin rakkaus, joka on muuttanut koko elämäni ja se on minun hyvinvoinnin perusta
Rakkaus voi olla ensisilmäykseltä ja toisin. Olen kokenut suurin elämäni rakkaus, rakastuimme toisiinsa muutaman vuoden tapaamisen jälkeen ja ymmärsimme sen, kun erosimme.
Ihmiset on erilaisia ja toiset vain sopii yhteen ja toiset ei. Aika näyttää. Onnea teille rakastuneille :)
täytyy osata rakastaa