Olisitteko halukkaita tapaamaan toisianne ja viettämään aikaa keskenänne? Tehtäisiin vaikka joku retki jonnekin, käytäisiin luonnonhelmassa kävelemässä jossakin kansallispuistossa yms. Jokainen ottaisi omat eväät ja kaljat, mitä nyt haluaa.
Voisimme yöpyä teltoissa ja aamun sarastaessa olisimme valmiina uudelle vaellukselle.¨
Joku tälläinen yksinäisten massatapaaminen, jossa viikonlopun aikana ei puhuttaisi muuta kuin mukavista asioista ja yritettäisiin pitää hauskaa ja tutustua toisiimme.
Kuulostaako edes välttävältä ajatukselta?
Voisimme yöpyä teltoissa ja aamun sarastaessa olisimme valmiina uudelle vaellukselle.¨
Joku tälläinen yksinäisten massatapaaminen, jossa viikonlopun aikana ei puhuttaisi muuta kuin mukavista asioista ja yritettäisiin pitää hauskaa ja tutustua toisiimme.
Kuulostaako edes välttävältä ajatukselta?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ajatus kuitenkin kuulostaa hyvältä.
tuo norjanheinä on hullu, suunnittelee varmaan joukkoitsemurhaa tms.
Hieno idea kyllä. Mutta yksinäiset ovat usein myös ujoja jtn kuinka moni rohkenee lähtemään massatapahtumaan :/ minä en ainakaan.
Moni varmaan haluaisi lähteä tällaiselle patikkaretkelle, mutta ei uskalla.
Idea olisi kuitenkin kiva, oltaisiin mukavia toisillemme vain sen retken verran. Sitten palaisimme taas nauttimaan yksinäisyydestämme, ihan kivaa siitä varmaan tulisi, jos kaikki ottaisivat hetkellisesti positiivisen asenteen. Jokainen osaa olla toiselle kiva pienen hetken ajan, pidettäisiin tämä mottona.
Mites sitten tästä eteenpäin? Kuka vetää tapahtumaa?
He kaikille! Tässä on ideaa. Iästä, kunnosta riippumatta, mukaan vain. Jokainen jolla halua olla kiva toiselle ei varmasti laita hanttiin.
Nyt vain tekoihin...lisää ihmisiä mukaan!'
Kikki yksinäiset yrjöt ja lisbetit...tehdään tästä totta!! Siiderit ja oluset reppuun, ja ei kun taipaleelle luontoon.!
Itse olisin ainakin heti mukana, jos joku tällaista todella suunnittelee. Mitä sitten jos ekassa tapaamisessa ei ole kovin paljon porukkaa, järjestetään uusia. Ja ne yksinäiset, jotka kaipaavat ystävää voisivat sellaisen sieltä löytää. Ja me yksinäiset kyllä tiedämme miltä tuntuu olla yksin, niin luulen, ettei ketään jätettäisi vaan pidettäisiin huoli, että kaikki osallistuneet ovat mukana.
Jäisin kuitenkin massasta syrjään ja ikuisena hyypiömagneettina seuraani liimautuisi ne kaikkein oudoimmat hyypiöt jotka pelottaisivat läsnäolollaan viimeisenkin mahdollisuuden edes semi-normaalien yksinäisten ihmisten kohtaamiseen.
Jos paikalla on yli kolme henkeä en osallistu ellen tunne edes muutamaa tyyppiä paremmin. Olisi vitun traagista jäädä yksin yksinäisten tarkoituksenmukaisessa toiminnassakin enkä epäile että moinen temppu minulta todellakaan epäonnistuisi.
Yksinäinen mutta suht.koht normaali ja sitten ne jotka syvällä jossakin muualla.
varmaankin juuri tuo pelko estää tapaamiset.
uskoisin kuitenkin , että ihmiset hämmästysivät kuinka "nomaaleilta" näyttävät yksinäiset.
Itsekkin pelkäisin jonkun hullun psykopaatin heittäytyvän pilaamaan tapaamisen.
Vilkaiskaa www.eurosinkut.fi toimii valitettavati enemmistönä pääkaupunkiseudulla, mutta myös Tre ja Tku ovat ryhdistäytyneet. Ja mikä estää sinua olemasta vaikka Rovaniemen ES aktiivi. Ei kun tapahtumia järjestämään ja porukkaa kasaan vaan.
Mutta jos ei ole sinkku, mutta kuitenkin yksinäinen.