Saako täältä Raumalta mistään enää töitä? Olen hakenut vaikka kuinka moneen paikkaan, ei yhtään vastausta. Hakemuksissa ei pitäisi olla vikaa, ne on juuri päivitetty ja ammattilaisella oikoluettu. Mää en kohta kestä enää tätä työttömyyttä. Siivota en voimakkaan allergian takia voi. Pitääkö mun todellakin mennä ilmaiseksi työharjoittelijaksi jonnekin Prismaan, niinkuin työkkärissä ehdottivat... eipä paljoa kiinnostaisi tehdä 8e päivässä samaa työtä kuin 16v kesätyöntekijä saa tunnissa ja hän on työpaikkansa saanut äitinsä kautta. Taloudellinen tilanteeni on jo tosi huono. Antakaa ehdotuksia.
Mistä työtä?
Birgit,30
6509
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Osaatko jotain mitä vois tehdä kotona? Onko joku asia mitä osaat oikein hyvin ja voisit tehdä firaapelinä? Jottai paatin pressui tai sensemmosta.
Tee niinkuin muutkin ,pyydä duunii pimeesti puhtaana tassuun kyllä hommia löytyy !
Hyvä idea tuo pimeästi työnteko, saakin paljon enemmän sitten rahaa. Mistä voisin näitä hommia kysellä?
.. ja pimeenä. Käyt ensiksi Prisman kosmetikka osastolla ja hommaat räikeen punaista huulipunaa, äitelää hajuvettä ja silmiin kunnon jatkoripset ja sysimustat kajalit. Sitten harjoittelet puhumaan hieman huono suomi, virolaisittain. Postimyynnistä tilaat sukkanauhat, verkkosukat ja muut asiaankuuluvat rensselit. Ja sitten eikun ilmoitusta lehteen, että annat hierontaa tai ennustusta. Keksit jonkun hyvän Madame -alkuisen työnimen. Takuulla tienaat enempi kuin Prismassa apulaisena ja voit itse määrätä työaikasi. Jos pyrstö kestää voit ottaa useamman asiakkaan päivässä. Vain taivas on raja.
lainaa
käy työstä.