Otimme myyjän suosittelemana kaiverrukset kihlasormuksiin muodossa Nimi XX.XX.XX, mutta nyt jälkikäteen asia harmittaa kun sormuksiin olisi kuitenkin mahtunut koko vuosiluku.
Pystyykö päiväystä enää jälkikäteen muuttamaan muotoon XX.XX.XXXX? Jos pystyy, niin ei kai sormus ohene siitä kohden missä päiväys korjataan?
Sormuksen kaiverruksen muuttaminen
Miten onnistuu?
2
2055
Vastaukset 2
- nobody's wife
Kysy kultasepältä/kultasepänliikkeestä.
- hra kultaseppä
...kaiverrus korjataan oikein. Sepälle kannattaa kertoa selkeästi että eihän jälkeä korjauksesta jää. Joten älä jätä sormusta korjattavaksi millekkään myyjälle mikä ei tiedä mitään korjauksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202472Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401652Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6551079- 106993
- 71982
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728