Löysin sisäisen sankarini ja aloin hallitsemaan kassaani. Tuhansia aiemmin vuosien aikana deponneena ja pelanneena, otin tseäni niskasta kiinni.
Aloin rakentaa uudella asenteella rollia kymmenellä eurolla Negreanun esimerkin innoittamana.
Täytyy myöntää että kävi vähän munkkikin tuossa aluksi, muutama viikko sitten, mutta nyt tajusin yhden asian: Meikäläinen ei mene enää koskaan poikki katki pinoon!
Asia kuulostaa yksinkertaiselta mutta niin se onkin! Pokeri on yksinkertaista!
Jos pelaat oikeilla tasoilla riittävällä rollilla ja osaat pelin, -et mene koskaan katki.
Niskalenkki itsestä ja peliä!!!
Kassanhallinta
6
705
Vastaukset
- Guitardude-
Ja Negreanun 5 binin haasteen tyylisellä rollilla meinaat olla katkeematta enää koskaan?
- näin siinä...
pääsi käymään.
Nyt oon triplannut kassan taas viikossa.
Heti jos tulee tarpeeksi suuri monttu niin mulla on varma paikka missä grindaan sen takaisin ja jatkan samalla peruspeliä.
Ei vaan voi enää hävitä... Ajatuksen sulattaminen vei aikansa entiseltä luuserilta.
- jep.
mistä luit sen Negreanun esimerkin? ite oon lukenu et pitäis olla aina 30bin mut nousu on tosi hidasta mut ei oo kyl menny poikkikaan.
- oli juttu...
...kun Negreanu aikoo grindata 10 taalaa sataantuhanteen netissä. En tiedä mikä nyt on tilanne mutta kyllä sillä tonni oli jo jossakin vaiheessa.
- upeeetatatatata!
vittu. pelitaidot paranee kun on kassa hallussa :D Ja nyt urpot tallettaa enemmän, koska muutenhan ei voi voittaa :D Urpo ei ymmärrä, että häviää kuitenkin, mutta nyt vain enemmän :D On tämä aika hupaisaa :D
- eskonl
Mistäköhän saisin 12k että voisin mennä pelaamaan nl400 mitä olen tottunut shottamaan. ei oikeen penni pelit kiinnosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567775Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675871Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515263Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084602Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072303Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41155Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e21145Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371006Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43954