Kyllä Skoda on noista itäautoista paras. Muut eivät yllä hetikään Skodan tasolle ulkonäönkään puolesta. Muunmuassa uusimmat Ladat ovat paljon rumempia.
Hyvä itäauto
didi.
13774
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Itäautojen kärkinelikkoon kuuluvat eittämättä huippulaadukkaat Toyota, Honda ja Mazda! Ei Skoda pääse helpolla, vaikka kyllähän se kieltämättä paras on. Pakko se on tunnustaa!!!
Mitähän se toveri sekoilee..!?
Parempana ajettavana maantiellä, kuin skodaa. Skoda on kyllä hyvä ja näppärä mökkitiellä, jousitus kantaa hyvin ja tehot riittää.
Kyllä Lexuksen saattaisin ottaa Skodan sijaan! Muut Tojot ja Mazdat ym. ei pärjää, Honda tarjoaa kyllä aika hyvän vastuksen Skodalle.
Nyt olikin kyseessä aidot itäautot, mihin ryhmään Skoda kuuluu. Nämä muut ovat ihka aitoja länsiautoja, halusit sitä tai et.
Lada ei tosiaan enää pärjää Skodalle ainakaan ulkonäön perusteella.
ihme jauhat samaa paskaa jokaisessa jutussasi vain eri nimimerkil.lä
Kauniaisten kansanauto.Suoraan tsekimaasta ilman eväitä.Kuljettajan tuntomerkit harmaat hiukset ja paljas päälaki.Harrastukset:Juo piimää ja pissii pitkälle.Suosikkiohjelma:TV2:n Etupuskurin takaosa.
Kun näin antaumuksellisia purkauksia satelee, niin kai sen Skodan sitten täytyy olla hyvä! Sitä vaan on joidenkin TODELLA vaikea sulattaa.
Jatkakaa vaan nimittelijät sapen purkamista, hyvät naurut teidän jutuistanne saa!!!
OLISI NASTAA AIKANAAN OPPIA AJAMAAN KORTIN KERA SKODALLA.OPELILLA.MERSULLA.VOLVOLLA.SAABILLA.VOLKKARILLA.AUDILLA.TOYOTALLA MUTTA SAADA AJOTUNTUMAA SKODALLA < 110 MALLISTA OCTAVIA TDIIHIN JA SITTEN KUN UKKO AJAISI SKODALLA UKKO NAUTTISI TALOUDELLISUUDESTA< KUN MUUT JUIPIT AJAISIVAT PORSCHELLA JA LUXUSAUTOILLA..UKKO NAUTTISI 5,7 LITRAA SATASELLA TYYLISTÄ JA SITTEN OCTAVIA COMBISTA JOKA TALVELLA PÄRJÄISI 21 ASTEEN PAKKASESSA JA SITTEN 120 LSSÄSTÄ JOKA KÄYNNISTYISI 22 ASTEEN PAKKASELLA < JA SITTEN OCTAVIA RSSÄSTÄ JOSSA SOISI CHRIS REA.DIRE STRAITS.DEEP PURPLE.CREAM.HURRIGANES.FREDERIK.FREDI.TAISKA.MARKKU ARO.
HURRIGANES JA SITTEN KARI TAPIO.JUHAMATTI JA FINNHITS KOKOELMAT JA SITTEN AUTOSSA SOISI APULANTA.HURRIGANES.DEEP PURPLEN BLACK NIGHT < JOKA SOISI JO 120LSSÄSSÄ < JOTA TAAS MONI FERRARI-POJU KAHDETISI JA SITTEN UKKO AJAISI TALOUDELLISESTI SKODALLA < 5.7 LITRAA TANKILLA JA NAAPURIN TAKSIKUSKIN SKODAA OCTAVIA COMBI 1.9 TDI IHAILISIN MYÖS..NAAPURINI TAKSIKUSKI REPA < TANKKAISI SAMOILLA LINJOILLA..
Jos ilmansuunta ratkaisisi jotain ja ylipäätään ostaisin henkilöauton, ostaisin Skodan.
ratkaise , mutta jos ratkaisee niin autot pitäisi ostaa Islannista tai Pohjoisnavalta joissa tehdään laatutavaraa .
Yleensä sieltäpäin tuulee , kesälläkin .
EI TAIDA SKODA ENÄÄ NYKYÄÄN OLLA MIKÄÄN ITÄAUTO........SKODA ON AIKA TYYLIKÄS PELI NYKYÄÄN
Kuten työkaverikin sanoi, että hyvä auto vaan kun seon Skoda ja kuulema se rä'pylä", meni ja osti Mondeon joka oli vuodessa ruosteessa peräkontin sisältäkin alustasta nyt puhumattakin, yllä kaveria otti sitten enemmän päähän kuin se rä'pyläkin", eli on kiva seurata tällä palstalla kuinka skodan salaiset ihailijat ja halujavat käy jatkuvaa taistoa itsensä kanssa aivan hervottomiin naurukohtauksiin ja käsittämättömiin kirjoituksiin saakka, purkautuakseen, hetkeksi varmaan helpottaa,, kunnes näkee kadulla ja ostarin parkissa,,,UUDEN SKODAN, otan hiljaisesti osaa, suku, työkaverit naapurin mesemannit jne...valitan todellakin sitä loukkua mihin te Skodaa omistamattomat olette tahtomattanne joutuneet, maalima on semmonen...