SASTAMALA

Mitähän kaikkia kuntia tuohon on liittynyt? Luopioisen tiedän.... enpä juuri muita...
55239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siinä ne sitten onkin. Luopioinen on ihan muualla.

Äänestä

Luopioinen on ihan eri suunnalla kuin Sastamalan kunnat, välissä on Kangasala (johon Sahalahti liittyi muutama vuosi sitten), Tampere, Nokia ja Pirkkala.

Äänestä
  • vuosia sitten.

    Äänestä

  • Näissä kuntaliitoksissa pysy enää mukana postimieskään...

    Äänestä

Vammala ja äetsä ainaski

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


UUSI KUNTA kirjoitti:

Mitähän kaikkia kuntia tuohon on liittynyt? Luopioisen tiedän.... enpä juuri muita...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu