Taivas repeää

14.4.

koska silloin puoskarityöryhmän esitys tulee julki. Taitaa tämäkin palsta jumittautua. Tuo päivä on hypnoosikammoisten vuosipäivä ja varmaan siitä tulee liputuspäivä. Jee..innolla odotan.

7

515

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • revetäkin

      jos käy niin kuin ennustajaeukot ovat aavistelleet, että potilaiden asema käy entistä vaikeammaksi ja ruuhkat arvaus-, terveyskeskusten ovilla pitenevät.
      Rahantulo on nytkin jo vähentynyt, myös terveydenhoitoon käytettävä, sen suuren rahakuplan puhkeamisen myötä, joka tuo lisää ongelmia.

      Kehittyykö, kehitetäänkö tässä sitä toista kuplaa?

    • ilmiöt

      Sanamuotoja ja otsikointia myöten myös tutuntyylinen viesti. Erilaisia trollaus-, massasensuuri-, nimimerkkien "näpistely"- ja floodausilmiöitä on tällä palstalla ollut vuosien ajan. Vuodenvaihteen asiaviestien sensuuriaallon yhteydessä kyseltiin myös palstan moderoinnista ja seriffin toiminnasta. Toivottavasti edes viestisalaisuutta ja tietoturvaa kunnioitetaan.

      • se täyttä

        totta on, kun lakiesitys tulee kaiken kansan nähtäväksi, tämäkin palsta saa kummallista elo. odotahan vain.


      • nettisensoreja

        Näitä erikoisempia verkonkutojailmiöitä on aika runsaasti, ainakin tällä palstalla. Onko tietoa, onko muita avoimia hypnoosifoorumeja, joissa keskustellaan myös yhteisöistä ja bisneksistä kriittisesti? Mikä on http://www.hypnologia.com-keskustelufoorumin kriittisyyden, sananvapauden kunnioituksen ja asiallisuuden taso? Ja mitä on tämä juttu SHYROOMISTA? Mikä se on?

        http://keskustelu.suomi24.fi/terveys_show.fcgi?category=97&conference=4500000000000468&posting=22000000043175296

        Lisäinfo liikkeiden omista verkkopalveluista voisi selkeyttää kuvaa.


      • snesuuribuumi?
        se täyttä kirjoitti:

        totta on, kun lakiesitys tulee kaiken kansan nähtäväksi, tämäkin palsta saa kummallista elo. odotahan vain.

        Mitä tarkoitatko, että tulee "eloa" palstaan? Lisääntyvätkö ihan sisällyksettömät hölinät, pikkuilkeilyt tai trollaukset?

        Vai alkaako uusi asiaviestien sensurointibuumi?


      • liike on
        snesuuribuumi? kirjoitti:

        Mitä tarkoitatko, että tulee "eloa" palstaan? Lisääntyvätkö ihan sisällyksettömät hölinät, pikkuilkeilyt tai trollaukset?

        Vai alkaako uusi asiaviestien sensurointibuumi?

        eloa.. mutta nyt hypnoosikammoiset ryömivät koloistaan. heidän huutoon on vastattu. hypnoosi on tosiaan niin vaarallista, koska viisaat sen on niin järkeilleet.


      • Näinkin
        liike on kirjoitti:

        eloa.. mutta nyt hypnoosikammoiset ryömivät koloistaan. heidän huutoon on vastattu. hypnoosi on tosiaan niin vaarallista, koska viisaat sen on niin järkeilleet.

        Nyt kun pelisäännöt toivon mukaan muuttuvat selvemmiksi, ei tarvitse vängätä ja vääntää siitä kuka on hypnoosikammoinen ja mitä kukin saa tehdä.
        On tulossa laki ja sen sisältö on suurin piirtein tiedossa.

        Tätä hypnoosipalstaa voisi alkaa käyttää vaihteeksi myös asiallisen hypnoositietouden levittämiseen, sen lisäksi että tarpeen vaatiessa puututaan epäkohtiin ( eivät ne yhteen työryhmän mietintöön lopu). Mutta tällainen idealistinen ajatus siitä, että tämä palsta kaiken muun ohella voisi täyttää sitäkin tehtävää. Eli ne, jotka jotain tietävät, voisivat jakaa sitä tietoa niille, joilla ei sitä tietoa ole mutta jotka vilpittömästi sitä haluavat. Sitä tietoa löytyy muuten yllättäviltäkin tahoilta; henkilöiltä, jotka eivät ole koskaan ajatelleetkaan tehdä hypnoosia ammatikseen, mutta jotka ovat lukeneet paljon ja tehneet kavereittensa kanssa kokeita ilman hyötymistarkoitusta. ( esim. se kuuluisa rynnäkkökivääritapaus 70-luvulta, joka jääköön asianosaisten keskenään muisteltavaksi, elleivät sitten halua jakaa sitä täällä.)


        Ps. Se lakiehdotus on hypnoosin osalta aika kiltti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      108
      9763
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      77
      4982
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      66
      4759
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      5
      3243
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2451
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1696
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1487
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      53
      1451
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1414
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1331
    Aihe