Näyttää

kaiken maailman juopot kirjoittelevat tänne. Niinpä toivoisin, että lopettaisitte sen juomisen, niin elämä tulee näyttämään paljon paremmalta.
4188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

aina se ikävin lähimmäinen vaan se raivoraitis voi olla se suurin piru

mutta kruppi pysynee paremmin tervennä kohtuukäytöllä

Äänestä
  • sielunelämä menee pilalle moisesta läträämisestä.

    Äänestä

  • lienee, mutta kirjoitti:

    sielunelämä menee pilalle moisesta läträämisestä.

    on raivoraitis, että olepa varovainen itsesi kanssa

    Äänestä

  • pilalle, vaikka kirjoitti:

    on raivoraitis, että olepa varovainen itsesi kanssa

    enkä juo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siltä, että kirjoitti:

kaiken maailman juopot kirjoittelevat tänne. Niinpä toivoisin, että lopettaisitte sen juomisen, niin elämä tulee näyttämään paljon paremmalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu