Not so glamorous

http://www.2medusa.com/2009/01/anorexic-bulimic-pro-ana-mia-some-tips.html

Yritetäänpäs muistaa mikä voi olla sairautemme lopputulos, ehkä sitten jaksamme parantua?
6732
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tuli tosi huono olo, en edes voinut katsoa loppuun kun rupesi oksettamaan!!!! Inhottavinta mitä olen koskaan nähnyt!!!!

Äänestä

kun katson kuvia, ekaks herää jonkinlainen sääli ja pelko, heti sen jälkeen ajatus "miks mä en psyte tohon, miks mä vaan lihon, miksi ?!?"

Äänestä

Todellakin kiitos linkistä! Tämä sivusto palautti taas mieleeni miksi taistelen bulimiaa vastaan ja sen avulla taas ensikerralla kun meinaan ahmia ja oksentaa voin muistuttaa itselleni miksi se ei kannata! Sivusto on todella järkyttävä mutta täysin totta ja siksi myös oikeanlainen muistutus kaltaiselleni bulimikolle miksi bulimia on niin vaarallinen : kiitos.

Äänestä
  • joulukuun välipäivät kun nukuin vessan lattialla melkein samannäköisenä kuin sen yhden kuvan kuollut tyttö. :S Mahani oli samaa luokkaa, mustelmia ei kyllä ollut yhtä paljon mutta löytyi niitäkin. Edelleen ihmettelen miten selvisin siitä ahmimisestsa, kun en edes pystynyt oksentamaan (aina ollut ennemmin laksoilla). Välillä tuntuu painajaiselta olla taas terveen kokoinen, mutta noi kuvat palauttaa aina takas maan päälle, eikä huvita ruveta näännyttämään yms, koska se tuo liikaa tuhoa tullessaan.

    Äänestä

liian sairasta! On se vaan niin vaikea ymmärtää että meidän täytyy syödä ja sille ei voi mitään! Ilman ruokaa emme elä, semmoseksi meidät on luotu perkele! ^^

Äänestä
  • vähän niille jotka leikkivät tämän onnettoman sairauden kanssa!!!!!! Ne jotka haluavat parantua ymmärtävät yskän!!!!!!!! Mutta toisaalta on se hyvä että tähän tautiin kuolee niitä jotka koko ajan itkevät ja valittavat että yyh. nyt lihoon 10 kiloo ku söin yhen suklaapatukan jne. niin säälittävää !!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


after all? kirjoitti:

http://www.2medusa.com/2009/01/anorexic-bulimic-pro-ana-mia-some-tips.html

Yritetäänpäs muistaa mikä voi olla sairautemme lopputulos, ehkä sitten jaksamme parantua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu