Olympos FE-270 7.1 mb kuluttaa normi 1,5 v sormi patterit (2 kpl)normaalissa kaytossa muutamassa tunnissa, onko muilla samoja ongelmia vai onko minulla vain maanantai versio.
Olympos FE-270 kuluttaa patterit
2
475
Vastaukset
- riittää,.,.
Jos sulla on kamerassa virrat päällä ja takanäyttö käytössä, ja samalla otat kuvia esim. minuutin välein, niin paristot kestää yhtäjaksoista käyttöä n. 1-2 tuntia. Akut sitten voi tuplata tuon ajan, riippuen niiden tehokkuudesta. Muutama tunti on normaalia.
- tuplataan LOL
Kunnon pattereilla minun FE 170 kameralla saa otettua salamalla muutamia kymmeniä kuvia, kuhan ei ota niitä kaikkia kerralla ja antaa kameran huilata välillä.
Akuilla ei pääse puoleenkaan siitä mitä pattereilla ja niitäkin on kokeiltu useampaa versiota.
Tosiasiahan on että kun näyttö ja pikselimäärä on suurentunut, niin virran riittävyys on tullut ongelmaksi, joten pattereilla toimivaa kameraa ei kannata hankkia, vaan omalla akulla toimiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1925142Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,364533Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699113171Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2633092Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1593012- 542568
- 271939
- 561903
- 841886
- 231825