....v.2003 rakennetusta rivitalokaksiosta, joka on hyvä kunnoltaan ja välittäjä mukana? Hintaa alunperin 70 000.
Paljonko kannattaa tarjota.....
-meensiasuntoon
41122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei voi olla noin avutonta. vertaa alueen yleiseen hinta-tasoon, ja saman talon muihin osakkeisiin? ja eikös nyt ole ostajan markkinat?
ja jimiltä tulee se "kiinteistökauppaa maailmalla" tms, niin siinä ainakin ne tinkaa aika paljon ja jättää tarjouksia jnejne..
luulis tuossa ainakin tinkivaraa olevan?
noin isoissa ostoksissa kannattaa olla tosi tarkkana..! ja kannattaa vähän sitten miettiä niitä lainajuttujakin, esim. kiinteät korot ym?
Saa 40 v vanhoja 2 sioita tuolla hinnalla
www.etuovi.com,tuolta kun paat hauksi koko maa ja rivitalokaksio niin näät koko maan pyyntihinnat ja kunnot asunnoista ja kuviakin
itse tarjoisin täyden summan jos oikeesti löytäisin sellaisen mihin haluisin muuttaa. Ei silloin kannata tinkiä tonnia paria. Joku tarjoo täyden ja ostaa sua ennen sen pois. Jos noita on pilvinpimein saatavilla ja valinnan varaa on nin tarjoa vaikka 60 t euroo.... antaa ehkä vastatarjouksen taikka sitten EI anna ja jäät nuolee näppejäs... itse olen tehnyt tosi nopeita päätöksiä silloin kun oon löytänyt mieleisen kämpän ja en ole ikinä katunu ostoissa.