Mitähän tekisi elämälleen?

nainen 43

Mitähän tekisi elämälleen?
Mikään ei tunnu miltään työt ei kiinnosta.. kotona on ikävää
Ahdistaa niin älyttömästi
virikkeitä puuttuu ei tapahdu mitään ja rahatkin on loppu.
Mitäs tässä siis teet.

- simpukka-

4

631

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toipunut

      Aika tutulta kuullostaa. Noissa tuntemuksissa olin itsekkin pari vuotta sitten. Kaikki on mustaa ja itku herkässä?
      Neuvoni sinulle on lähinnä puhdasta lääketiedettä. Mene hakemaan lääkäriltä resepti lieviin mielialalääkkeisiin. En niihin itsekkään alussa uskonut, mutta jo kahdessa viikossa mieliala muuttui aivan mielettömästi. Sivullisetkin sanoi, että silmäni alkoivat taas nauramaan. Ne antaa pohjan lähteä hakemaan niitä virikkeitä. Muutoin ei jaksa. Jos asut kaupungissa, niin puuhaahan riittää. Ja halpoja. Luentoja, kursseja kansalaisopistossa, vapaaehtoista seuratyötä jne. Työtkin alkaa kiinnostamaan, kunhan ensin hoitaa itsensä kuntoon. Eikä tarvitse hävetä. Lääkkeitä myydään toiseksi eniten kipulääkkeiden jälkeen. Olen nimittäin apteekissa työssä. Tumps.. siinä oli alkupotku peffaasi. Lääkäriin mars!

    • Ryhdistäydy!

      "Työt ei kiinnosta ja rahat on loppu"...niin vain tämä maailma on rakennettu että töitä pitää tehdä jotta saisi rahaa, lulisi 43v sen jo tietävän. Jos oikein ottaa päähän, lopeta duunit ja elä jännityksessä saatko tuon ikäisenä enää muita hommia, siinä sitä virikettä elämääsi.

    • täällä

      Mulla on työ ja rahaa, mutta masentaa nii perkuleesti. Mikään ei enää jaksa kiinnosta. Viikonloput tuo vähän väriä elämään alkoholin voimalla. Nytkin ryyppään parhaan kaverini kanssa, tietokoneen.
      Koitahan vaikka kompuroiden eteenpäin!

    • Ope

      opiskelut. Monessa paikassa ei maksa mitään.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      277
      4722
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2941
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      41
      2911
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1694
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      64
      1471
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe