Mitähän tekisi elämälleen?

nainen 43

Mitähän tekisi elämälleen?
Mikään ei tunnu miltään työt ei kiinnosta.. kotona on ikävää
Ahdistaa niin älyttömästi
virikkeitä puuttuu ei tapahdu mitään ja rahatkin on loppu.
Mitäs tässä siis teet.

- simpukka-

4

618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toipunut

      Aika tutulta kuullostaa. Noissa tuntemuksissa olin itsekkin pari vuotta sitten. Kaikki on mustaa ja itku herkässä?
      Neuvoni sinulle on lähinnä puhdasta lääketiedettä. Mene hakemaan lääkäriltä resepti lieviin mielialalääkkeisiin. En niihin itsekkään alussa uskonut, mutta jo kahdessa viikossa mieliala muuttui aivan mielettömästi. Sivullisetkin sanoi, että silmäni alkoivat taas nauramaan. Ne antaa pohjan lähteä hakemaan niitä virikkeitä. Muutoin ei jaksa. Jos asut kaupungissa, niin puuhaahan riittää. Ja halpoja. Luentoja, kursseja kansalaisopistossa, vapaaehtoista seuratyötä jne. Työtkin alkaa kiinnostamaan, kunhan ensin hoitaa itsensä kuntoon. Eikä tarvitse hävetä. Lääkkeitä myydään toiseksi eniten kipulääkkeiden jälkeen. Olen nimittäin apteekissa työssä. Tumps.. siinä oli alkupotku peffaasi. Lääkäriin mars!

    • Ryhdistäydy!

      "Työt ei kiinnosta ja rahat on loppu"...niin vain tämä maailma on rakennettu että töitä pitää tehdä jotta saisi rahaa, lulisi 43v sen jo tietävän. Jos oikein ottaa päähän, lopeta duunit ja elä jännityksessä saatko tuon ikäisenä enää muita hommia, siinä sitä virikettä elämääsi.

    • täällä

      Mulla on työ ja rahaa, mutta masentaa nii perkuleesti. Mikään ei enää jaksa kiinnosta. Viikonloput tuo vähän väriä elämään alkoholin voimalla. Nytkin ryyppään parhaan kaverini kanssa, tietokoneen.
      Koitahan vaikka kompuroiden eteenpäin!

    • Ope

      opiskelut. Monessa paikassa ei maksa mitään.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6294
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5358
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4233
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4092
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      65
      3860
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1147
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      48
      913
    8. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      797
    9. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      791
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      55
      758
    Aihe