Tallinnan herkuista Vuosaaressa ja Kalliossa Helsingissä saa pussimaitoa 0,65e per litra.
Virolaista maitoa
3
667
Vastaukset
- seminologi
joo ohan se ihan kiva juoda virolaista maitoa. Kun sielä tuottajille maksetaan kiloista eikä laadusta niinkuin suomessa. et miettikää sitä jos maidossa on jotain sattumia:)
- possuliinaannastiina
Viroilainen ruoka on erittäin korkealaatuista verrattuna suomalaiseen tehotuotettuun teolliseen maatalouteen. Virossa satsattiin heti Neuvostoliiton kaaduttua luomutuotantoon lähes pelkästään ja heidän maataloustuotteensa menevätkin keskieuroopassa kuumille kiville, mm. yltiökriittisille saksalaisille kelpaa hyvin, toisin kuin suomalaiset tuotteet.
Mietipä sitä ennakkoluuloinesi varoittelija.
- Reino
Hinta pudonnut 60 senttiin ainakin täällä Vuosaaressa. Valion maitoahan tuo on, eli ohan hyvää tavaraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?972018- 981478
- 1121187
- 771075
- 1211062
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57903- 51877
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis58836- 36822
- 33723