mulla on todennäköisesti allerginen nuha kun 3 kk sitten oli flunssa ja siitä jäi pieni nuha.joudun niistämään aamuisin ja iltaisin.en tiedä mille olisin allerginen.ehkä asuntoni on jotenkin kostea ja ehkä asunnossa saattaa olla hometta.en kyllä tuuleta asuntoa koskaan.
mikäli se on allergista nuhaa mutta ei homeesta johtuvaa voiko se aiheuttaa jotain vakavaa mikäli en käytä lääkärin määräämää nenäsumutetta nimeltään nasonex.lääkäri määräsi sitä vaikka mulla on jalassa sieni infektio.
nenän tukkoisuus eli pieni nuha
minä vain
2
487
Vastaukset
- homeesta
niin ei sitä nasonexit poista. Siihen auttaa vain hometalosta poistuminen. Oletko huomannut, että muualla olosi olisi parempi ? Oletko asunut siinä kauan ?
- ohiko
On aika yleistä että kun sairastaa flunssan niin siitä kunnolla toipuminen voi kestää kolmekin kuukautta joten oireesi voi juontua sitkeästä flunssastasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup324631Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene152618Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252435Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su642433- 321817
Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla321631Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi731496Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?501315- 661294
- 821241