älkää valittako siitä miten suurin osa nuorisosta näyttää hutsuille sen takia että ne pikku raukat on saanu vaikutteita eikä voi sille mitään!se kuuluu niitten perusluonteeseen!!!NE ON HEIKKOJA , eikä pidä omaa tyyliä!! ne pelkää.
"Voivoi pikkupikku nuorisoo"
tEiNiX helvettiin!!!!
5655
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kaikki ei oo sellasia. Joten älä yleistä.
niinpä
mun mielestä sulla ei oo mitään sanomista!!..kaikilla on oma tyyli.
ja jos on just nuori,niin väitätkö sä että meidän kaikkien pitäis pukeutua mummo-vaatteisiin??!!..niinku sä varmaa pukeudutki!
mä käytän omanlaisii vaatteit;kireitä minihameita ja kireit farkkui ja toppei!...et oo sä vaan turpa kiinni!!!!!!!!
..ei mulla muuta!
onko joku samaa mieltä vai erii mieltä?
Ai sun mielestä kireet farkut(farkkui?!?!) ja topit tms.Pelle vaatteet on jotenki oman tyylisiä?! Ja ikä oli...? anna kun mä arvaan,13?
Mä nään joka päivä jopa täällä meidänki pikku kylässä sellasia pikku-tyttöjä jotka pukeutuu just tolla tavalla kun sä, ja sä väität että jokaisella on oma tyyli..Niin varmaan onkin, sä kuulut siihen "massateini"-tyyliin. Ne joilla on OIKEASTI oma tyyli, ei pukeudu tuolla tavalla vaan persoonallisiin vaatteisiin. Mikäs siinnä jos haluaa muodin mukaan kulkea,ite en Luojan kiitos kuulu siihen porukkaan vaan pidän just sellasia vaatteita kun ite haluan. Ja mua suorastaan Ärsyttää jos jollain on samanlainen paita tai housut kun mulla, musta se on matkimista! Ja sä oot yks niistä matkijoista. Ihan niinku sunki pitäis aina ostaa vaattees jostain merkkikaupasta, vai etkö sä koulussa muuten sitä huomioo saa? Pojat ne varmaan tykkää ku pukeutuu pikku-pikku hamosiin jotka on mun mielestä naurettavia!!! KASVA AIKUISEKSI JA HANKI SE OMA TYYLI mistä niin kovaan mainostit....!
oon samaa mieltä tossa pikku ritsojen pukeutumisessa tosi ällöä.oon vaik syömäs jossain ja vieree tulee kakara lauma kaikilla pikkusilla näkyy persusvako ja ihrat tursuaa housujen päälle ku on nii kireet et iha ku ois makkara nakin kuoressa...mutta sehän on muotii!!se on niin IN että tekis mieli yrjötä