YO-tehtävien vastaukset

Mistä löytyisi kevään 2009 YO-kirjoitusten vastaukset, kun haluaisin tutkia niitä nyt jälkikäteen? Hesarin sivuilta niitä löytyi ennen, mutta jostain syystä ei enää. Laittakaapa joku linkkiä, varsinkin fysiikan ja pitkän matikan vastaukset haluaisin nähdä.
31033
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

löydät vastaukset

Äänestä
  • Mallivastaukset. Abitreenien sivuilta saa vastaukset, mutta kiinnostais, miten laskemalla niihin päädytään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keväällä kirjoittanut kirjoitti:

Mistä löytyisi kevään 2009 YO-kirjoitusten vastaukset, kun haluaisin tutkia niitä nyt jälkikäteen? Hesarin sivuilta niitä löytyi ennen, mutta jostain syystä ei enää. Laittakaapa joku linkkiä, varsinkin fysiikan ja pitkän matikan vastaukset haluaisin nähdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu