Olin Venetsian matkalla 9.4. Hotelli oli neljän tähden Le Soleil, tyylikäs kaunis hotelli. Tupakkakaupasta sai kolmen päivän bussilipun 4.80 €.
Bussi Punta Sabbioniin kesti 30 min. Satamassa sai ostaa kolmen päivän lipun 33 €,jolla sai ajella vaporetollakin mielin määrin.Siis 37.80 matkat Venetsiaan per henki kolme päivää Jesolosta. Kulkeminen helppoa. Oppailta ei saanut mitään tietoa. Missään ei tyrkytetty Naturan tuotteita eikä esitteitä. Matka oli hieno. Menkää ihmeessä,mutta omatoimisesti perillä. Koko Naturan retkipaketin hinta oli 598 € ja osapaketitkin olivat suhteessa samaa luokkaa. Ison pizzan tai spagetin saa 8-9 €. Ihana matka!
9.4 Venetsianmatkalla
4
1380
Vastaukset 4
- asdafg
Hei, Kiitos tiedoista. Jos haluaa päivän matkustella perheen kanssa Venetsiassa, kannattaako hankkia kolmen päivän lippu. Miten Venetsiasta pääsee Lido di Jesoloon parhaiten? Meneekö venettä? Bussi.
- Venetsiafan
Jesolosta pääsee bussilla, puoli tuntia,lauttojen lähtöpaikalle.Siellä on selkeät ohjeet. Lippuja on erilaisia yhdistelmiä. Päivälippu oli muistaakseni 22-24€.Tupakkakaupasta sai bussilipun. Laivalippuluukulla on selkeät hinnastot. Helppo mennä ensikertalaisenkin. Bussit ja lautat ovat järjestetty kulkemaan yhteydessä toisiinsa,bussi tulee ehtii lauttaan ja lautta kun tulee ehtii bussiin.Bussilipulla sai kulkea myös Vaporetolla.
Eikä Venetsiassa eksy kun menee suurimman ihmisvirran mukana. Hyvää matkaa! - asdafg
Venetsiafan kirjoitti:
Jesolosta pääsee bussilla, puoli tuntia,lauttojen lähtöpaikalle.Siellä on selkeät ohjeet. Lippuja on erilaisia yhdistelmiä. Päivälippu oli muistaakseni 22-24€.Tupakkakaupasta sai bussilipun. Laivalippuluukulla on selkeät hinnastot. Helppo mennä ensikertalaisenkin. Bussit ja lautat ovat järjestetty kulkemaan yhteydessä toisiinsa,bussi tulee ehtii lauttaan ja lautta kun tulee ehtii bussiin.Bussilipulla sai kulkea myös Vaporetolla.
Eikä Venetsiassa eksy kun menee suurimman ihmisvirran mukana. Hyvää matkaa!Kiitos tiedoista! Katsoinkin lisätietoa vielä www.hellovenezia.com. Sieltä löytyi vaporetto -kartta.
- muusu
Se NaturamedPharman kaikkien retkien yhteispakettihinta oli kahdelta 598€,unohdin mainita sen kahdelta hengeltä. Mutta silti kamalan kallis.Kaikki pelkopuheet tällä palstalla ovat kateellisten puheita. Kävin, koin,nautin ja ihastuin Venetsiaan. Kannatti uskaltaa matkustaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 3082431
- 261507
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2771442Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i148937- 45919
Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa257813Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤238747- 56590
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46521- 38498