Olin Venetsian matkalla 9.4. Hotelli oli neljän tähden Le Soleil, tyylikäs kaunis hotelli. Tupakkakaupasta sai kolmen päivän bussilipun 4.80 €.
Bussi Punta Sabbioniin kesti 30 min. Satamassa sai ostaa kolmen päivän lipun 33 €,jolla sai ajella vaporetollakin mielin määrin.Siis 37.80 matkat Venetsiaan per henki kolme päivää Jesolosta. Kulkeminen helppoa. Oppailta ei saanut mitään tietoa. Missään ei tyrkytetty Naturan tuotteita eikä esitteitä. Matka oli hieno. Menkää ihmeessä,mutta omatoimisesti perillä. Koko Naturan retkipaketin hinta oli 598 € ja osapaketitkin olivat suhteessa samaa luokkaa. Ison pizzan tai spagetin saa 8-9 €. Ihana matka!
9.4 Venetsianmatkalla
4
1352
Vastaukset
- asdafg
Hei, Kiitos tiedoista. Jos haluaa päivän matkustella perheen kanssa Venetsiassa, kannattaako hankkia kolmen päivän lippu. Miten Venetsiasta pääsee Lido di Jesoloon parhaiten? Meneekö venettä? Bussi.
- Venetsiafan
Jesolosta pääsee bussilla, puoli tuntia,lauttojen lähtöpaikalle.Siellä on selkeät ohjeet. Lippuja on erilaisia yhdistelmiä. Päivälippu oli muistaakseni 22-24€.Tupakkakaupasta sai bussilipun. Laivalippuluukulla on selkeät hinnastot. Helppo mennä ensikertalaisenkin. Bussit ja lautat ovat järjestetty kulkemaan yhteydessä toisiinsa,bussi tulee ehtii lauttaan ja lautta kun tulee ehtii bussiin.Bussilipulla sai kulkea myös Vaporetolla.
Eikä Venetsiassa eksy kun menee suurimman ihmisvirran mukana. Hyvää matkaa! - asdafg
Venetsiafan kirjoitti:
Jesolosta pääsee bussilla, puoli tuntia,lauttojen lähtöpaikalle.Siellä on selkeät ohjeet. Lippuja on erilaisia yhdistelmiä. Päivälippu oli muistaakseni 22-24€.Tupakkakaupasta sai bussilipun. Laivalippuluukulla on selkeät hinnastot. Helppo mennä ensikertalaisenkin. Bussit ja lautat ovat järjestetty kulkemaan yhteydessä toisiinsa,bussi tulee ehtii lauttaan ja lautta kun tulee ehtii bussiin.Bussilipulla sai kulkea myös Vaporetolla.
Eikä Venetsiassa eksy kun menee suurimman ihmisvirran mukana. Hyvää matkaa!Kiitos tiedoista! Katsoinkin lisätietoa vielä www.hellovenezia.com. Sieltä löytyi vaporetto -kartta.
- muusu
Se NaturamedPharman kaikkien retkien yhteispakettihinta oli kahdelta 598€,unohdin mainita sen kahdelta hengeltä. Mutta silti kamalan kallis.Kaikki pelkopuheet tällä palstalla ovat kateellisten puheita. Kävin, koin,nautin ja ihastuin Venetsiaan. Kannatti uskaltaa matkustaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1076679Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d25544580Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243053Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1331281- 451204
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.112949Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi49882Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50844Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si26811Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e26810