Ostin ilman käsirahaa ceedin nyt työtä vailla maksuerä pikkusen vajaa 600kk velkaa vielä 21 tonnia ajettu 12000 km.
Mitenkähän tästä selviäis kuiville jo yksi erä rästissä?
Mitenkähän tästä selviäis kuiville jo yksi erä rästissä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
soitat rahoitusyhtiöön ja ilmoitat että et tarvitse autoa enää. hakevat pois ja antavat yli jäävät rahat vielä sinulle. tässä hyvä syy ostaa auto osarilla, kun ongelmien ilmeteesä autosta pääsee kätevästi eroon. mitä vähemmän olet maksanut sitä parempi sinulle. 600kk velka kyllä kuulostaa pitkälle, mutta ilmeisesti kk erät olet saanut "sopiviksi".
mistä näitä separeita oikein tulee? teltta-autosta tietysti.
tai sitten provolandiasta...
seisoo
tarjoan 6000 ekeä!
Soitat rahoitusyhtiöön ja sovit maksusuunnitelmasta.
Kyllä ne aikaa antaa jos sovit koska maksat.
Saat 6009€ niin saadaan kunnon huutokauppa
tarjottu 6010ekeä
On olkoon menneeks 6011 käteisellä kun tuot pihaan
jätä vielä pari erää hoitamatta niin asia hoituu kätevästi, auto menee tilitykseen ja rahoitusyhtiö hakee sen pois.. Sinulle jää maksettavaksi vain se erotus mikä on loppuvelan ja autosta saatavan myyntihinnan välissä.. Tässä tapauksessa vain n. 10000e. Suosittelen muillekin, osta 0,- käsirahalla ja pienellä kk-erällä ja mielellään isolla viimeisellä erällä ja vielä Kia.. Soppa on valmis
voi harkita
tarjota rehellistä työtä, vai tiijätkö ittekään mitä se on?
Kas kun roletaarit heittää syyttömiä ihmisiä pihalle osakkeenomistajien voitontavoittelun takia, Et simottii.
Nyt täytyy sanoa, että on vellit menneet ihan sekaisin. Mutta kai ne meneekin, jos aina yrittää etsiä syyllistä jostain muualta kuin peilistä?
Kyl se vaan niin on et se jonka virma on se määrää, Jos sit sattuu oleen lammasluonne niin ottaa muut huomioon, mut kaikki mitä ahneudella saa on omassa taskussa. Kattos vaikka isojen pomojen (Fortum) Eläkevakuutuksen Enso yms 40-75 tonnin eläkkeitä. Raha on se joka määrää ja ne jotka voi ottaa sen itselleen. Sossutoimiston tätikin antaa ihan niinku entinen armeijan rättivääpeli omistaan ttai ainaskin luulee niin.
aina tai melkein aina ollut Lada, ei koskaan ole ollut velka ongelmia. Mikset ostanut Ladaa oisit nyt kuivilla.
hänelle jolla Kia seisoo.