Hei!
Onko Marmariksessa suomalaista karaokepaikkaa olemassa. Vois joku ilta käydä ottamassa sieltä hyvät vauhdit ja nostaa tunnelmaa.
Onko Marmariksessa suomalaista karaokepaikkaa olemassa. Vois joku ilta käydä ottamassa sieltä hyvät vauhdit ja nostaa tunnelmaa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä löytyy Metropoliksesta Bekolta,mutta ilman sävelkorkeuden säätöä(ostin mixerin kotiin Vocopro DA2200PRO 350e ja homma pelaa)Bekon tarvitsee ostaa tälläinen eikä olisi iso investointi!
Täytyy hakeutua sinne Metropoliin,eiks se ollu ihan keskustassa?
Markkinatalon vieressä ns Suomikadulla vastapäätä on Anatolia jossa myös karaoke..
Kyllä oli ainakin viime kesänä Bekolla sävelkorkeuden säätö.
Ja mulla! Khihihihihihihihihiii!
Sitten eivät sitä käytä, tiedän asian varmasti koska karaokeen kuuluu nykyään tasokkaammat laitteet.Meidän kulmilla porukka ei me karaokeen jos laitteet on huonot.
sävelkorkeuden säädöllä, kun humalainen asiakas vetää sen kuitenkin aina samalla lailla.. vaikka beko kuinka nostaisi tai laskisi pyynnöstä korkeutta..
Ainakin tuntuu helpommalta laulaa jos on oikea sävelkorkeus vaikka olis vähän juubassakin. Miten sen biisin sit vetää, on ihan toinen juttu. Äänelläänhän se variskin raakkuu.
Se on juuri niin,jokainen tulkitsee miten itse haluaa,mutta on uskallusta tulkita kun on ottanut parit!Eiköhän sekin kuulu karaokeen!
helpompi laulaa itselleni oikeasta sävelkorkeudesta, koska tuppaan aloittamaan liian korkealta (matalaääninen kun olen) ja sanoisin ettei sitä kuuntele erkkikään. Totta kai kaikki on karaokessa sallittua vaikkei niin nuotilleen laulaisikaan, en sitä tarkoita mutta...
eli sellasta että on Åke selässä ja kara perseessä? Vai ainako vaan Mehmet?