"kiristää jollain ihan muulla kuin minulla. :D
Olet siis löytänyt ELÄMÄN TARKOITUKSEN Suomesta?"
Minä olen löytänyt elämäni tarkoitukseni Pedro de Valdiviasta, mutta yhtä hyvin voi se löytyä Suomesta tai Virosta.
Etsi, etsi, mutta tästä foorumista et sitä löydä! ;)
Olet siis löytänyt ELÄMÄN TARKOITUKSEN Suomesta?"
Minä olen löytänyt elämäni tarkoitukseni Pedro de Valdiviasta, mutta yhtä hyvin voi se löytyä Suomesta tai Virosta.
Etsi, etsi, mutta tästä foorumista et sitä löydä! ;)
Vastaukset 16
Vanhimmat
Minä olen nuori mies. Minä olen löytänyt elämän tarkoituksen jo vuosia sitten. Iankaikkista elämää et löydä edes Espanjasta.
Mõni arvab ikka, et kõik viestid talle suunatud.
Aga äkki ongi kesksooline ?
tuolla tavalla. Nimitit minua toisessa ketjussa Leena Hitaseksi.
Omaette pobisemine ja kujuteldava persooniga vestlemine on pehmelt öeldes kummaline.
Seepärast sind siin foorumis sõbralikult ullikesks peetaksegi.
on sul õlad ikka laiad?
:DDDDD
ja otsib siit foorumist elumôtet.
Kas Hitanen pole mitte sõnast "hidas"
Noh sihuke ....aeglase....mõtlemisega?
välja näeb?
Siin keegi seltsimees allpool tunnistas ausalt, et tema elämän tarkoitus on jätta kompsukesi Pärnu mnt bussipeatustesse.
sen pullomiehen kanssa. Suomessakin annan muiden viedä pullot palautukseen ja jos ei ketään ole viemässä, heitän ne roskikseen tai jätän puliukoille. Se on tunnettu hyväntekeväisyysmenetelmä Suomessa, meillä kun siitä pullosta saa jotain. Siinä mielessä ymmärrän kyllä sitä pullojen raijaajaa, mutta eihän sillä yhdellä Viron sentillä (vai kruunuko se oli) taida tehdä mitään.
Elämän tarkoitus on valmistautua tulevaan kuoleman jälkeiseen elämään. Vapaalla tahdolla varustettu ihminen valitsee täällä puolensa.
"Elämän tarkoitus on valmistautua tulevaan kuoleman jälkeiseen elämään. "
Elämä on tässä ja nyt, jopa papin pojalla olisi tämä hyvä tietää!
elämän tarkoitus on elämä? Ei se niin voi olla. Tämä elämä on loppujen lopuksi yhtä tyhjän kanssa iankaikkisuuteen verrattuna. Ihmisen elämä on kuin savu. Hetken se näkyy, sitten se haihtuu.
sellainen oikein paha tuhnu
nauttinut jotain naista väkevämpää.
tyhmyytesi
saat jonkinlaisia ahdistuskohtauksia. Jospa löysäisit pipoa vähän.
veel haiseb