Tervehdys ford autoiliat

Kari.

Olisi minullakin pieni kysymys teille joilla on uusin fiesta 1.2 82hv, paljonko on ollut teillä keskikulutus. Olen myös kuullut että 60hv:voimainen olisi alhaalta vääntävämpi kone, kuin isompi 82hv, eli pitääkös nämä paikkaansa, yhtään testiä noista benssa koneista en ole vielä nähnyt. Kiitos vaivannäöstä.

3

562

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilkka Ivaaja

      moi, fiesta... hahahahahahahahhhehehehehehehehehhe, ei saatana ehheehheehehheehohohohoohooo.

    • Auvo autoilija

      Ei ole kokemusta juuri noista koneista mutta loogisesti ajateltuna voi hyvinkin olla niin että matalampivireisessä on enemmän vääntöä alakierroksilla esim. nokka-akselista johtuen. Eli tehokkaampi kone on oikeastaan ripeämpi vain konetta kovasti kierrättämällä tai maantieajossa.

      • angliaa...

        tai sitten ei ole vääntävämpi, koska litratilavuus on sama, ei siitä saada juurikaan enempää vääntöä, suurin ero tulee sitten siinä tehokkaammassa siitä, että se voi olla hieman eri suuttimilla ja ohjelmoinnilla varusttu, niin tehoa saadaan enemmän kierroksilla. Mielestäni kannattaa ostaa se tehokkaampi, niin eipä lopu potku kesken heti ensimmäisessä ohituksessa, joskus niitäkin tulee pakostakin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      616
      1615
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      486
      751
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      721
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe