Mikä panee uutta peltoa

Tuli reissattua Pääsiäsenä ja huomio kiinnittyi uuden pellon raivaamiseen.

Eikö peltoja ole jo nyt liikaakin asukaslukuun nähden vai minkä takia raivataan uutta peltoa?
2353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kauan, kun viljelykelpoisia alueita etsitään koirien ja kissojen kanssa.
Silloin jo raivanneilla on etulyöntiasema.

Äänestä

Ei ole liikaa ja lisää tulee täälläkin, on ilmeisesti jäänyt herralta huomaamatta paljonko pellot nykyään maksaa.

Varmasti homma on tappiolla seuraavat kymmenen vuotta, jos ostaa peltoja näillä hinnoilla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


raivaamaan kirjoitti:

Tuli reissattua Pääsiäsenä ja huomio kiinnittyi uuden pellon raivaamiseen.

Eikö peltoja ole jo nyt liikaakin asukaslukuun nähden vai minkä takia raivataan uutta peltoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu