Ullevi göteborg

askadmka

Ollaan menossa ja eipä olla noin isossa tapahtumassa oltu ennen, joten miten on saako ottaa kameraa mukaan vai takavarikoidaanko se portilla?

Entäs omia virvokkeita? Vesipullon luulis olevan ok, mutta pitääkö salakuljettaa viinapullo sisään?

Seisomapaikoille ollaan änkemässä.

9

885

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruotsalaiset tietää

      tuosta kamerasta en voi tietää, koita kysyä sitä ruotsalaisilta konsertin järjestäjiltä, niin saat varmaa tietoa.

      vesipullo varmaan , mutta viina nyt tuskin missään saa viedä . laitappas veden tillalle kossua ja smurffilimsapulloon punaviinia niin sillä se on hoidettu.

      luulis että siellä jotain kaljaa myydään sisällä oleville?

      tai sit vedät kunnon lärvit stadikan ulkopuolella ja teet niinkun se skidi iron maidenissa stadikalla hesassa viime kesänä, että tiput 5m katsomosta betonilatttialle.

      oli muuten iron maidenissa kännistä porukkaa ja ambulanssella kiire.

    • Jarkko

      Lipussa lukee, ettei kameroita tms. äänityslaitteita saa tuoda konserttiin eli älä tuo. Tuskin kuitenkaan, jos sinulla on joku pieni kamera ja saat sen sisälle ja sitten alat kesken konsertin sillä kuvia ottamaan, lennät pihalle. Mistäs sitä kumminkaan tietää? Suomikonsertteihin ei minusta saa tuoda omia juomia, joten tuskin tuonnekaan saa. Ankkarockissa on käytäntö, että aukaisemattomat pullot saa tuoda. Mutta siellä onkin eri tilanne.

      • sitten jälkikäteen

        ainakin bruce springsteenin konsertissa joku ruotsalinen kuvasi ja joko flaijereita ennen konsertin alkua ja niitä sai sitten tilata jälkikäteen. varmaan tostakin konsertista voi joku suttuinen video ilmestys u2 torrent sivustolle


    • ei pahemmin kiinnostais

      olla kännissä noinkin hyvällä keikalla. mitäs v...tun iloa siitä saa?!

      • fhdhsdhsd

        Jooh.....En ole samanlainen räkä-pelle kuin sinä, jolle alkoholin käyttö tarkoittaa täydellistä humala tilaa. Viinaa voi ottaa nätistikkin.


      • jaaaaaa
        fhdhsdhsd kirjoitti:

        Jooh.....En ole samanlainen räkä-pelle kuin sinä, jolle alkoholin käyttö tarkoittaa täydellistä humala tilaa. Viinaa voi ottaa nätistikkin.

        Just joo.


    • mut mut
    • Jarkkooooooooooo

      Keikka oli aivan mahtava. Omat liput oli lauantaille ja kuunneltiin osa perjantain keikasta satojen muiden kanssa stadikan ulkopuolelta.

    • jazz_man

      Hyviä keikkoja olivat molemmat ja uudet biisit toimivat yllättävän hyvin livenä mun mielestä. Uusista biiseistä etenkin Crazy mixaus ja Moment yllättivät positiivisesti. Kaikin puolin hyvän setin bändi veti molempina päivinä ja nämä molemmat konsertit olivat parempia kuin 2005 vuoden konsertti Ullevilla. Hemmetin hienoa oli, että bändi uskalsi soittaa noita vähän harvemmin soitettuja biisejä, kuten Ultraviolet, Unforgettable fire, ja ensimmäisiä kertoja soitettu Electrical storm. Edge osaa vetää juuri nämä biisit todella hienosti ja toivoisin kuulevani niitä jatkossakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      326
      1444
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      111
      1165
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1055
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      817
    5. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      812
    6. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      107
      768
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      440
    8. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      413
    9. Uskomatonta että

      Olet niin rakastunut minuun.
      Ikävä
      56
      402
    10. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      32
      398
    Aihe