Olen tässä jo pitempään veneitä katsellessa kiinittänyt huomioni siihen että saman kokoisia ja näköisiä soutuveneitä ja muitakin on saatu hyväksyttyä hyvinkin erilaisille kantavuuksille sekä konetehoille ja painoissakin on suuria eroja.
On tässä tullut mieleen että miksi edes vene-lehti ei katsauksessaan vaivaudu ilmoittamaan ketä veneet on hyväksynyt, vai onko ketään?
Mitän tämä viisas ja kokenut tuomaristo tähän sanoo..??
CE-hyväksyntä
-Tarkka
2
686
Vastaukset 2
- Mies no.1122343335
"että saman kokoisia ja näköisiä soutuveneitä ja muitakin on saatu hyväksyttyä hyvinkin erilaisille kantavuuksille sekä konetehoille ja painoissakin on suuria eroja."
Vastasitkin jo itse omaan kysymykseesi vaikket sitä varmastikkaan itse ymmärrä. - Pikkukategorioista
Normin pikkugategorioiden veneistä valtaosa on valmistajan itsesertifioimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411917Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101322- 1021076
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66771
- 33662
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.71537Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13528- 78511