Onko kellään Silestone-tasoa keittiössä? Olen kiinnostunut käyttökokemuksista, tällä hetkellä mietinnässä väri Aluminium Nube. Värjääntyykö herkästi?
Kvartsitaso (Silestone)?
mätäällä
47159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minulla on keittiössä kyseiset Aluminio Nube 3cm tasot, suomalaiselta maahantuojalta ostetut. Tasot olleet käytössä 2v eikä mitään elämisenjälkiä ole tullut. Kestää kuumaa siinä kuin graniitti eikä värjäänny. Suosittelen lämpimästi vaikka ovatkin markkinoiden kalleimmat tasot(laatu ja tyyli maksaa)....tällä palstalla"juostaan" vain hinnan perässä eikä yleensä keskustelua ole laatukeittiöiden tai tasojen puolesta.
Virosta tilatu Silestone taso on halvempa kato hansakivi.eu hansakivi.ee
Jos haluat tosi laadukkaat tasot ja erittäin hyvän palvelun niin tilaa www.diapol.com
Säästät rahaa ja saat kivet tosi nopeasti. Palvelu miellyttävä ja asiantunteva
Meille on tulossa keittiöön Silestonea vastaava komposiittitaso. Nettisurfailujeni perusteella Silestone (ja muut vastaavat komposiittitasot) on paras materiaali keittiön tasoksi. Testasimme itse komposiittinäytepalalla (lainasin keittiöliikkeestä). Panimme näytepalalle Tabascoa ja ketsuppia ja annoimme niiden olla yön yli. Seuraavana aamuna molemmat lähtivät pyyhkimällä jälkeäkään jättämättä. Näin ollen olen tyytyväinen valintaani, vaikka keittiömme ei vielä ole valmis.