Maataloustuotteiden raju hinnanlasku

jo toista vuotta, maataloustulo suorastaan romahtanut, ainoa suunta voi olla ainoastaan ylöspäin.

http://www.vyr.fi/www/fi/maailmanmarkkinahinnat.php
8317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

taulukkoa ylösalaisin, niin maataloustuotteiden hinnat ovat nousseet 150%.

Äänestä

katsella alkutuotannon hintojen laskua, myö kaupan elintarvikkeiden hinnat ovat laskeneen, virallisesti 6 prosenttia käytännössä enemmän.

Äänestä
  • OVAT TINKINEET ROIMASTI KATTEISTAAN, SAMOIN ON ELINTARVIKETEOLLISUUDES PALKKOJA LEIKATTU VÄKEÄ LOMAUTETTU IRTISANOTTU VALTAVIA MÄÄRIÄ MONILTA MENNY KOTI ASUNTOLAINOJEN TAKIA LEIPÄJONOS NYT VÄRJÖTTELEVÄT MUTTA ONKO KUKAAN KUULLU KONKURSSIIN MENNEESTÄ MAAJUSSISTA EI OO KUULUNU ON NIILLE VARTA VASTEN RÄÄTÄLÖITY PELASTUSPAKETTI ON VARHAOIELÄKETTÄ PELLON MYYNTIVEROTUS POISTELTIIN METSÄVEROT SAMOTE HUOJENNUSTA TULEE PITÄÄ OLLA KYLLÄ ERITYISEN TAITAVA TALOUSTAITAJA ETÄ ONNISTUU MAATILAN AJAMAAN KONKURSSIIN EI SE ONNAIS MITENKÄÄN TAVAN VEROMMAKSAJALTA

    Äänestä

  • 12567 kirjoitti:

    OVAT TINKINEET ROIMASTI KATTEISTAAN, SAMOIN ON ELINTARVIKETEOLLISUUDES PALKKOJA LEIKATTU VÄKEÄ LOMAUTETTU IRTISANOTTU VALTAVIA MÄÄRIÄ MONILTA MENNY KOTI ASUNTOLAINOJEN TAKIA LEIPÄJONOS NYT VÄRJÖTTELEVÄT MUTTA ONKO KUKAAN KUULLU KONKURSSIIN MENNEESTÄ MAAJUSSISTA EI OO KUULUNU ON NIILLE VARTA VASTEN RÄÄTÄLÖITY PELASTUSPAKETTI ON VARHAOIELÄKETTÄ PELLON MYYNTIVEROTUS POISTELTIIN METSÄVEROT SAMOTE HUOJENNUSTA TULEE PITÄÄ OLLA KYLLÄ ERITYISEN TAITAVA TALOUSTAITAJA ETÄ ONNISTUU MAATILAN AJAMAAN KONKURSSIIN EI SE ONNAIS MITENKÄÄN TAVAN VEROMMAKSAJALTA

    ainakaan, tuskinpa niin kahelia pankinjohtajaa löytyisi joka sinulle tilan rahoittaisi:)

    Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


jatkuu.. kirjoitti:

jo toista vuotta, maataloustulo suorastaan romahtanut, ainoa suunta voi olla ainoastaan ylöspäin.

http://www.vyr.fi/www/fi/maailmanmarkkinahinnat.php

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu