Aikomassa tuollasta ostaa 1.6 litrasena. ajettu vähän päälle 100tkm. Onko käyttäjillä ollut minkälaisia ongelmia kyseisen auton kanssa?
Renault Megane 2002 Coupe
5
597
Vastaukset
- Megane 02
Mulla on Megane Break 2002 1.6:n koneella ja voin kyllä suositella autoa. Autossa on erittäin pirteä moottori, eikä sitä ole normaalien kilsahuoltojen lisäksi tarvinnut juuri huollossa tai korjaamolla käyttää.
- taskut
täyteen, muuten ei mainittavia vikoja.
- Sagem ja Denso ei
taskut kirjoitti:
täyteen, muuten ei mainittavia vikoja.
Sagem ja Denso -merkkiset puolat ovat skeidaa, Valeo rulettaa - näin kertoi merkkihuolto. Itselläni on mennyt yksi puola - vaihdatin kaikki Valeo-merkkisiksi ja ei ole ollut ongelmia. Auto on 2003, viimeinen ekakoppainen farkku, ajettu 102 tuhatta. Erittäin hyvä hinta-laatusuhde.
- TM 13/99
Sagem ja Denso ei kirjoitti:
Sagem ja Denso -merkkiset puolat ovat skeidaa, Valeo rulettaa - näin kertoi merkkihuolto. Itselläni on mennyt yksi puola - vaihdatin kaikki Valeo-merkkisiksi ja ei ole ollut ongelmia. Auto on 2003, viimeinen ekakoppainen farkku, ajettu 102 tuhatta. Erittäin hyvä hinta-laatusuhde.
Ekakoppanen Megane Break voitti Tekniikan Maailman (13/99) testin ja siinä mukana olleet 7 muuta farkkua (mm. VW Golf, Ford Focus, Opel Astra, ym.). Tätä vasten Rellun huono jälleenmyyntiarvo on melkoinen mysteeri. Olisko susimalli (Laguna) pilannut koko merkin maineen Suomessa...
- Redezki
Itse myin juuri tuollaisen pois. 80 tkm. ajettu automaatti. Mikään muu auto ei ole mulla tien päälle hyytynyt. Sähkövikahan siinä.
Ilmastoinnin kennossa reikä, vesipumppu sökönä, vaikka vaihtoon oli 40 tkm tai vuosi.
Hemmetin mukava auto ajaa ja yllättävän tilava vaikka onkin pieni auto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512