Hei, olisin kysellyt taxeista... onko luotettavia ja millaiset on hinnat? Majoitumme Agia Marinaan ja joku on hehkuttanut mm. Jumboa jossa olisi kiva päästä käymään... Tätä taxi vaihtoehtoa tulee varmaan käytettyä.
Taxit Kreetalla!
ekakertalainen
2424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Muutamia kertoja olen käyttänyt taksia siellä, niissä on yleensä TOIMIVA taksamittarikin, jos mittaria ei laiteta heti tai se ei muka toimi, pyydä pysähtymään ja hyppää ulos. Hinnasta, edullisempia kuin meillä.
on taksihommat pelittäneet. Olemme Kreetan lisäksi taksailleet ainakin Kyproksella Limassolissa ja Samoksella. Jopa Bulgariasta (Sinemoretz) on vain myönteisiä kokemuksia.
Esim. Haniasta Agiaan maksoi viime keväänä neljän hengen taksi 13 euroa, en pidä hintaa mitenkään pahana.