Taxit Kreetalla!

Hei, olisin kysellyt taxeista... onko luotettavia ja millaiset on hinnat? Majoitumme Agia Marinaan ja joku on hehkuttanut mm. Jumboa jossa olisi kiva päästä käymään... Tätä taxi vaihtoehtoa tulee varmaan käytettyä.
2424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muutamia kertoja olen käyttänyt taksia siellä, niissä on yleensä TOIMIVA taksamittarikin, jos mittaria ei laiteta heti tai se ei muka toimi, pyydä pysähtymään ja hyppää ulos. Hinnasta, edullisempia kuin meillä.

Äänestä
  • on taksihommat pelittäneet. Olemme Kreetan lisäksi taksailleet ainakin Kyproksella Limassolissa ja Samoksella. Jopa Bulgariasta (Sinemoretz) on vain myönteisiä kokemuksia.
    Esim. Haniasta Agiaan maksoi viime keväänä neljän hengen taksi 13 euroa, en pidä hintaa mitenkään pahana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ekakertalainen kirjoitti:

Hei, olisin kysellyt taxeista... onko luotettavia ja millaiset on hinnat? Majoitumme Agia Marinaan ja joku on hehkuttanut mm. Jumboa jossa olisi kiva päästä käymään... Tätä taxi vaihtoehtoa tulee varmaan käytettyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu