ekaa kertaa posliini

nuori nainen

Ensimmäistä kertaa ajelin itteni posliiniksi. Ajattelin yllättää mieheni kertaheitolla :)
Hassun tuntoista kun pillu tuntuu niin siloiselta ja näyttää pieneltä. Suuri ero ilman karvoja :)

Mutta sellainen askarruttaa, että en saanut ihan kaikista kohdista sänkeä pois, vaan jotkut kohdat ei tunnu niin sileältä... raapiikohan ne pahastikin miestä? Käytin kyllä laadukasta naisille tarkoitettu sheiveriä ja vaahtoa. Olisiko jokin veetin kaltainen voide/vaha parempi posliinin pitoon? Entäs onko pinseteillä nyppiminen liian työlästä ja kivuliasta?

20

18823

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anna81

      vaha on parempi jos et jaksa ahkerasti ajaa. kannattaa pyytää jotain muuta ajamaan avuksi hankalat paikat niin tulee varmasti sileetä!

    • mami-80

      alussa kantsii laittaa vaikka natusan baby-talkkia, jos alkaa kutittaa.mä oon käyttäny miehen partakonetta (luvalla),mut se kasvATTAA ÄKKIÄ SÄNGEN.HELPOINTA ON SUIHKUSSA LAITTAA PALJON GILLETTE GEELIÄ JA AJAA VAIKKA SE GILLETTE VENUKSELLA.

      • Markus

        Voisikohan joku selittää minulle, miten sänki kasvaa nopeammin, kun ajaa miesten koneella kuin että ajaa naisten koneella. Ei niissä höylissä ole yhtään mitään eroa leikkaamisen suhteen. Varsi vain erilainen. Ja naisten tuote hieman kalliimpi, koska hupsut naiset ostavat juuri naisille tehdyn koneen. Mutta on kai ne kauniimman muotoisia ja värisiä... Kyllä siitä voi maksaa :)


    • Jorderanta

      Ajelemme vaimoni kanssa pari-kolme kertaa viikossa toisiltamme. Vaimoni sheivaa hepin juresta ja pallit Giletten venuksella. Samalla ajelen sitten vaimoni pimpsan. Geeliä kannattaa käyttää aika runsaasti, ja sitten tosi tärkeää on huuhdella terää riittävästi. Mitä vähemmän terien välissä on karvanöyhtää sen paremmin se leikkaa. Ennen ajelua on hyvä jonkin aikaa pehmittää karvoja lämpimässä suihkussa tai saunassa. Sen jälkeen ajelu on helpompaa eikä pikkuhaavojakaan juuri tule. Jos alkaa heti kylmiltään vedellä, niin haavoja tulee varmasti.

      Ulompien häpyhulten reunaan - sekä sisä että ulkoreunaan - jää helposti pikku sänkeä, joka sormilla tuntuu "huonosti ajellulta", mutta se ei hommia pahasti haittaa. Sen saa kyllä ajeltua, kun käyttää ns. parranajoniksiä, eli hieman kiristää ja venyttää ihoa toisella kädellä samalla kun toisella sheivailee. Silloin karvat lähtee hyvin ja syvältä. Ajelussa on hyvä muutenkin kiristää ihoa siltä kohdin kun vetää höylällä. Silloin höylä nappaa paremmin karvoihin.

      Me molemmat ollat jo vuosia oltu tosi tyytyväisiä poliiniin, ja ajelukerrat saa aina innostumaan, vaikka ollaan jo vuosia oltu naimisissa. Mikäpä olisikaan mukavampaa kuin juuri saunan ja ajelun jälkeen nuolla orgasmi liukkaaseen pimpsaan. Ja on uskomattoman kiihottavaa lähteä yhdessä ulos viettämään iltaa, kun on ensin käyty yhdessä saunassa ja ajeltu toisemme. SItä oikein odottaa että pääsee kielihommiin. Ja sitten kun vaimo jossakin vaiheessa livauttaa pikkuhousunsa pöydän alla käteeni, niin johan tulee kiire kotiin kokeilemaan miltä se tuntuu taas kerran.

      Uskallan väittää että poliinipimpsalla on saatu meidän suhteeseen ihan uskomattoman paljon uutta virettä vuosien varrella.

      • miia68

        tätä lukiessa tuntui ihan siltä että oma mieheni olisi jutun kirjoittanut.Meillä on myös sheivattu aina yhdessä ja nautintoa on riittänyt. Ei ole kummankaan tarvinnut vieraissa käydä, kun on kotona ollut aina tarjolla. Joskus kun mies jostakin mököttää, niin annas olla kun pyydän sitä suihkuun kanssani viimeistelemään pimpsani. Ja minusta on tosi kiihottavaa ajella mieheni kullia ja pusseja kun komeus jököttää juhlakunnossa.

        Suosittelen muillekin seesteiseen avioliittoon ajautuneille pareille. Meillä homma aikoinaan alkoi siitä, kun mieheni varovasti alkoi aiheesta juttelemaan, ja sovittiin, että kokeillaan molemmat. Eikä ole tarvinnut hetkeäkään katua.


      • Timo33
        miia68 kirjoitti:

        tätä lukiessa tuntui ihan siltä että oma mieheni olisi jutun kirjoittanut.Meillä on myös sheivattu aina yhdessä ja nautintoa on riittänyt. Ei ole kummankaan tarvinnut vieraissa käydä, kun on kotona ollut aina tarjolla. Joskus kun mies jostakin mököttää, niin annas olla kun pyydän sitä suihkuun kanssani viimeistelemään pimpsani. Ja minusta on tosi kiihottavaa ajella mieheni kullia ja pusseja kun komeus jököttää juhlakunnossa.

        Suosittelen muillekin seesteiseen avioliittoon ajautuneille pareille. Meillä homma aikoinaan alkoi siitä, kun mieheni varovasti alkoi aiheesta juttelemaan, ja sovittiin, että kokeillaan molemmat. Eikä ole tarvinnut hetkeäkään katua.

        Ole tyytyväinen, että sulla on mies, joka vielä saa pitkästä liitosta niin paljon kiksejä ja jolla verenkierto pelaa niin reippaasti, että mulkku seisoo ihan suihku/ajeluhommissakin. Itselläni ei kyllä mistään yhteissuihkutteluista mulkku paljon päätään nosta. Kyllä se vaatii kunnon imua tai runkkaamista, että se jaksaa kunnolla jöpöttää. Eipä paljon enää pelkkä alastoman naisvartalon näkeminen nuppia nosta.


    • mies32v

      Ei se pieni sänki haittaa, varsinkaan jos karvat ei ole kovin kovaa tai paksua kaliiberia. Joskus pikkuisen sängellä oleva pillu on jopa nautinnollisen kiihottava. Rakastellessa kevyt sänki tuntuu terskan juuressa kiihottavalta. Mutta liian pitkää se ei saa olla. Hyvän ajelun jäljiltä on OK, vaikka vähän karhealta jossakin kohdin tuntuu. Ja parin päivän kuluttua on taas aika uusia käsittely ettei tule liian pitkäksi. Mielestäni sellainen kolme ajelukertaa viikossa on hyvä. Tosin jotkut naiset sanoo, että ovat nyppineet karvat pinseteilla jopa pari viikkoa aikaisemmin, eikä tunnu mitään sänkeä. En tiedä voiko se pitää paikkansa.

      • sänkilähtee

        Karvat saa pois kun teippa ne huolellisesti urheiluteipillä ja miehekkään reippaalla repäisylla vetäsee teipit karvoinneen pois. Ei heti tule uudestaan, tietty toimenpide hieman kirpaisee, muta kyllähän ihminen pientä kipua kestää vai kuin? :D


    • cirve

      eivät ole kaikista ihanin vaihtoehto..siinä valuu vedet silmissä...eikä tunnu todellakaan edes vaivan arvoiselta...

      • Lissu

        Se eka kerta pinseteillä on työläs, mutta sen jälkeen posliinin pitäminen on ihan helppoa.
        Parin viikon välein nypin hennot karvanalut, ja ne lähtee helposti ilman kipua. Kokemusta yli 5 vuotta, ja tämä toimii ainakin minulla.


    • Suna

      Minä ainakin vahaisin pois karvani.
      Ja itseasiassa käynkin vahaamassa ne pois ihan ammattilaisella.

      • Jennifer

        ammattilaisen käsittely maksaa? Ja kuinka pian se täytyy uusia? Ja mistä löydän ammattilaisen?


      • vahaus
        Jennifer kirjoitti:

        ammattilaisen käsittely maksaa? Ja kuinka pian se täytyy uusia? Ja mistä löydän ammattilaisen?

        Käy etsimässä vaikka googlelta hakusanalla "brasilialainen vahaus". Siellä pitäisi olla aiheesta jotakin. Yritin päästä sinne, mutta työnantajan nettipoliisin toimenpiteiden seurauksena koneeni tilttasi.


      • zzimp
        Jennifer kirjoitti:

        ammattilaisen käsittely maksaa? Ja kuinka pian se täytyy uusia? Ja mistä löydän ammattilaisen?

        ... 50 - 60 €, mutta neuvon sua pitämään karvasi, koska niin se on paaaljon kauniinpaa!


    • nuori nainen

      Mies tykkäs kovasti uudesta tyylistäni.Kiihottui todella paljon kun työnsi kätensä pöksyjen sisään ja huomas, että sileetä olikin... Suosittelen siis muitakin naisia kokeilemaan posliinia :) Ja pieni sänki joissain kohdissa ei kuulema haitannut :)

    • m25

      Sen on mikä loppupeleissä posliinissa eniten viehättää ja kun nykyvouhotuksen ja trendien mukana jokainen parikymppinen nainen on posliini tai puoliposliini niin siitäkin alkaa meneen hohto pikkuhiljaa. Melkein toivois että vastaan sattuis edes 'vain hiukan siistitty' pöheikkö.

      • nuori nainen

        Olen samaa mieltä, en aioa tätä posliinia jatkuvasti pitää, kun sen pitäminen sileänä saattaa kuitenkin olla työlästä. Mutta tämä oli todella tällainen pieni piristysruiske meidän seksielämään (toivottavasti jatkossakin :) Ajattelinkin, että välillä päästän karvat kasvamaan ja sitten taas sopivan tilaisuuden tullen ajelen pois. Kun mies kuitenkin tykkää karvaisestakin :) Kaikkiruokainen siis.


      • m 40
        nuori nainen kirjoitti:

        Olen samaa mieltä, en aioa tätä posliinia jatkuvasti pitää, kun sen pitäminen sileänä saattaa kuitenkin olla työlästä. Mutta tämä oli todella tällainen pieni piristysruiske meidän seksielämään (toivottavasti jatkossakin :) Ajattelinkin, että välillä päästän karvat kasvamaan ja sitten taas sopivan tilaisuuden tullen ajelen pois. Kun mies kuitenkin tykkää karvaisestakin :) Kaikkiruokainen siis.

        Joo, olette oikeassa. Minunkin vaimo ajelee silloin tällöin itsensä ja se on tosi kiihottavaa koska silloin tietää että illalla on ihanaa. Ja mikä parhainta, joskus hän kysyy minulta että; "haluatko kulta ajella minut poslariksi"... ja silloin melkein räjähtää housuihin....ja sitten hän ajelee minut ja huhh huhhh sitä menoa!!!


    • Olen tästä jutellut naisten kanssa. Ainakaan kukaan ei ole tähän mennessä sanonut, että karvaisena olisi miellyttävämpi olo.

      • kaikkiakokeillut

        No nyt saat naisen kommentin, että todellakin on karvaisena miellyttävämpi olo, koska silloin ilmastointi toimii ja paikat pääsevät tuulettumaan.

        Posliinina tulee helpommin näppyjä tai jopa finnejä, kun pöpöt pääsevät pienistä nirhaumista ihon alle. Lisäksi suoraan ihoa vasten olevat pikkuhousut hautovat paikkoja, jolloin emättimen normaaliflooran toiminta häiriintyy ja vuoto ja tulehdukset lisääntyvät.


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      177
      3283
    2. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      27
      2227
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      56
      2080
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2029
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      198
      1920
    6. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      310
      1422
    7. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      196
      1329
    8. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      86
      1325
    9. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      101
      1309
    10. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      25
      1277
    Aihe