Pelastuslautan huolto

Tietääkö kukaan pelastuslautta huoltoa joka toimi aikoinaan Herttoniemessä? Paikkaa piti Närhi? Onko vielä toiminnassa jossain?
5605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lähipuussa, mutta epäilen että ei osaa lauttaa huoltaa.

Äänestä
  • Loppu on sieltä hertsikasta.Vie maritimille.
    Wikingin lautat huollettaneen nykyään turussa.

    Äänestä

  • Rippe7 kirjoitti:

    Loppu on sieltä hertsikasta.Vie maritimille.
    Wikingin lautat huollettaneen nykyään turussa.

    Mikähän lautan merkki? Närhi lopetti muutama vuosi sitten - omani taisi olla yksi viimeisistä huolletuista.

    Äänestä

  • itselläkin kirjoitti:

    Mikähän lautan merkki? Närhi lopetti muutama vuosi sitten - omani taisi olla yksi viimeisistä huolletuista.

    on merkiltään Bombard CL2

    Äänestä

  • --- kirjoitti:

    on merkiltään Bombard CL2

    Ota useampi digi-kuva ennen jokaisen taitoksen avaamista. Levitä lautta puhtaalle alustalle.
    Irroita ja punnitse painepullo (oikea paino pullon kyljessä)
    Täytä lautta.
    Katso paukkujen ja tarvikkeiden kunto.
    Anna lautan olla täytenä yön yli, pitäisi säilyä paineisena.
    Tyhjennä ja viikkaa kuvien perusteella, laita kerrosten väliin reilusti talkkia.
    Jos kaikki meni oikein, niin lautta sopii vielä pakkaukseensa ja tiedät mitä sille on tehty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


--- kirjoitti:

Tietääkö kukaan pelastuslautta huoltoa joka toimi aikoinaan Herttoniemessä? Paikkaa piti Närhi? Onko vielä toiminnassa jossain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu