Hyvät tavat

Ei täällä Nurmeksessa ole ihmisillä minkäänlaisia tapoja,eilenkin näin kolme vanhusta räkimässä keuhkojaan pihalle kauppaliikkeen edessä,mutta kyllä niitä näkee nuorisossakin tälläisiä räkijöitä valitettavasti ! ja linnut ne vasta siivottomia ovatkin paskovat minne sattuu.kyllä toivo on jo menetetty tässä junttilassa!
2358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olen kanssasi samaamieltä hyvistä tavoista.ihmiset niin nuoret kun vanhuksetkin antavat koiran kusta ja paskoa ihan minne tahaansa.eilen viimeski vahhempimies talutti erään kauppaliikkeen edessä koiraa ja antoi koiran kusta kaupan portaille .samoin teki myös eräs vahhempi nainen kyseisen kaupan edessä koiran kanssa.minusta kyseinen toiminta on todella törkeää ja välinpitämätöntä toimintaa.en vihaa koirija enkä eläimiä mutta pitää olla sentää jonkinmoiset tavat ihmisillä eläinten kaa.ei varmaankaan kyseiset ihmiset tykkäisi jos kauppaliikkeen omistaja menis kuselle niiden asunnonportaille tai puutrhaan.törkeää törkeää

Äänestä
  • Joilla ei ole tapoja on saatanan elekeläiskäpyjä. Kiilaavat kaupassa. Puhuvat paskaa minkä kerkii. Yms ja Sitten Kaikki on toisten vika

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


A.Tiittanen kirjoitti:

Ei täällä Nurmeksessa ole ihmisillä minkäänlaisia tapoja,eilenkin näin kolme vanhusta räkimässä keuhkojaan pihalle kauppaliikkeen edessä,mutta kyllä niitä näkee nuorisossakin tälläisiä räkijöitä valitettavasti ! ja linnut ne vasta siivottomia ovatkin paskovat minne sattuu.kyllä toivo on jo menetetty tässä junttilassa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu