perussuomalaiset nousussa

läpi menee timo soini, kike elomaa, veltto virtanen.
kristillisitä yksi esaija
14753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ja Kike tulee lappenrantaan 27.4. Torilla tavataan.

Äänestä
  • Kike on jo kansainvälisesti tunnettu, ja koko Suomen kiertänyt.
    Isäsänsä oli SMP kansanedustajana aikoinaan. Sillä on verenperintö, minulla kepun veren kirous.
    Perussuomalaiset tulee ja jyrää haluttiin tai ei.

    Äänestä

  • torille vaan kirjoitti:

    Kike on jo kansainvälisesti tunnettu, ja koko Suomen kiertänyt.
    Isäsänsä oli SMP kansanedustajana aikoinaan. Sillä on verenperintö, minulla kepun veren kirous.
    Perussuomalaiset tulee ja jyrää haluttiin tai ei.

    Olen itsekin ollut kepun jäsen, mutta kyr....in niiden juntta-politiikkaan.Perussuomalaisissa tällaista ei ole. Perussuomalaisuus vie mennessään ja meillä on tosi hauskaa kaikissa kokouksissa. Emme me katso ihmisen lompakon paksuutta, tai välitä siitä, mikä on ihmisen titteli. Me välitetään vain ihmisistä ja siitä mitä heille kuuluu ja miten heillä menee.

    Äänestä

  • kuka helvetin kike

    Äänestä

yhdenasian rasistipuolue.....kyl se varmaan toikin kupla jossain vaiheessa puhkee.....

Äänestä
  • Sos-demiin pääsee ehdokkaaksi, jos osaa kolme sanaa: Globaalisaatio, rasismi ja populismi, niin onkin huippu-poliitikko. Näiden sanojen taakse on helppo paeta, kun ei enää Soinille pärjätä. Onnea valitsemallasi tiellä.

    Äänestä

  • Sinua, kun rasismi on vain mielipide, ei rikos.
    Samanlaisia -ismejä ovat myös kommunismi, fasismi, kapitalismi, populismi jne, jne. Eivät rikoksia.

    Äänestä

Soini on inhottava seteliselkärankainen pyrkyri, joka lähtee Eurojen perään Brysseliin.
Veikkokin on varmasti kääntynyt haudassaan katsoessaan tämän Herran toimia. Oma napa on lähempänä kuin yhteinen hyvä. Ja navanympärystähän hänellä riittää. On viihtynyt siellä Helsingin herrojen kanssa lihapatojen ääressä meidän rahoilla jo turhan kauan. Jotain tarttis tehdä muuta kuin äänestää häntä enää.

Äänestä
  • sitä ketä haluaa, ok?

    Äänestä

  • Soini ei ajattele kuin omaa etuaan ja aina sillä on setelinkuvat silmissä tekipä mitä vaan. En minä ainakaan häntä eduskuntaan äänestänyt jotta hän lähtisi rahan perässä Brysseliin ja jättäisi meidät häntä äänestäneet ilman edustajaa.

    Äänestä

jaahas..........mitenkäs nämä jutut liittyvät nyt sit otsikkoon.........Lappeenranta

ei helevetin pätkää

painukaa politiikan palstalle puhuun paskaanne

Äänestä

Ainoa paikka missä näet perussuomalaisen töissä on eduskunta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


siinä toivoa kirjoitti:

läpi menee timo soini, kike elomaa, veltto virtanen.
kristillisitä yksi esaija

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu