Onko kenellä tietoa tai kokemusta Hilton New York hotellista joka sijaitsee 1335 Avenue Of The Americas? Itsellä olisi varattuna yö tästä hotellista toukokuussa ja saavun autolla sinne. Varsinkin jos tietoa pysäköinnistä? Onko vieressä tai rakennuksessa parkkihalli vai onko paras vai viedä valet parkkipojille?
Hilton New York
Nimetön
2396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Etsi www.maps.google.com-sivuilta hotelli osoitteen tai nimen perusteella. "Etsi lähiseudulta"-toiminnolla voit etsi "parking". Näyttää parkkihallit lähellä ja vähän kauempana.
Valet parking on tietysti kaikkein helpoin tapa hoitaa parkkeeraus.
Jatkatko matkaa yhden yön jälkeen? New Yorkin kaupungissa ei autoa tarvitse, julkinen liikenne on toimiva ja parkkeeraaminen kallista. Omalla autolla liikkuminen ei ole kovin suositeltavaa, liikaa aikaa kuluu ruuhkissa seisoessa ja parkkipaikkoja etsiessä.
Lisätietoja hotellista
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g60763-d611947-Reviews-Hilton_New_York-New_York_City_New_York.html
Vähän olen katellut tuolta google mapsista. Kyllä siinä näyttäs lähelläkin olevan. Tai siellähän on joka paikassa niitä! Jatkan matkaa yhden yön jälkeen new yorkista. Autolla on sinne mentävä kun olen sillä muualta päin tulossa. Auton kun saan parkkiin hotellin läheisyyteen niin kyllä yleisiä kulkuneuvoja käytän. Olen useamman kerran jo kaupungissa käynnyt mutta autolla en ole juotunut sinne ennen menemään! Mutta eiköhän sielläkin selvitä vaikka vähän jonottaan joutuiskin!