toisin ajattelevat perheen äidit sanoisivat sanottavansa ääneen ja heidän erotettaisiin ry:stä.. ei olisi enää myyjäisiin leipojia eikä kahvittajia kuin muutamia... on siis naisiakin kuunneltava..
ry konkurssiin
jos kaikki
1197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Niitä Marttoja tarvitaan tänäkin päivänä kahvinkeittäjiksi ym, sekä MARJAT, jotka kuuntelevat Jeesuksen jalkojen juuressa ottaen neuvoja ja kätkien ne sydämen sopukoihin ja sitten tarvittaessa jakamaan siitä, mitä Pyhä Henki kulloinkin jaettavaksi tahtoo antaa.
Sekä Martat, että Mariat ovat tänäänkin Jeesukselle hyvin rakkaita ja tärkeitä henkilöitä.
Jos sinä olet Martta, ota kotiisi kulkevan matkalaisen ja tarjoat hänelle lämmin ateria, sekä yöpymistilaa, sen teet Jumalalle.
Samoin Marja, kun olet rukouksissa ja kuuntelet, mitä Herra Jeesus tahtoo sanoa matkaajalle, kerro se hänelle ja näin olet sinäkin tekemässä yhtäarvokasta työtä, kuin Martta
Parempi on totella Jumalaa, kuin ihmistä.
Apt:5:29
kirj: mökinakka