Ebookers tarjoaa esim. 15.5.-22.5. Malevin lennot hintaan 155.68 ja muillekin aikaväleille toukokuussa näytti samaa hintaa (tämän päivän hinnaston mukaan),
http://www.ebookers.fi
Munkácsy utcan huoneistoon tuli tilaa vielä 15.5.-29.5. välille http://personal.inet.fi/koti/pienimaa
Tervetuloa!
Matkusta toukokuussa Budapestiin
4
798
Vastaukset
- neuvosta
Luulenpa että toukokuu on parasta aikaa Budapestin kaupungissa nauttia nähtävyyksistä ja kulttuurista. Lentojen hinnatkin huomattavasti edullisempia kuin kotimaan liikenteessä!!??. Tuo kaupunginpuiston huoneisto erittäin suositeltava!
- Kari ja Hanna
Olimme viime kesänä Merjan Szondi-asunnossa ja pidimme siitä todella paljon. Suosittelemme lämpimästi! Lomalle ei kannata lähteä, jos koko ajan pitää kilpailla siitä, mistä palveluita saa halvimmalla. Jos budjetti on tiukka, niin mieluummin suurin osa siitä itse lomaan ja hernekeittoa ja tonnikalasäilykettä sitten kaksi seuraavaa kuukautta. Lomassa pitää olla laatua! Hauskaa vappua Merjalle ja kaikille muillekin!
- köyhä lomailija
Useimmille suomalaisille on tosiaan jäänyt pihtailuvaihde päälle jostain pulavuosilta. Jos on varaa, niin pitäisi osata hellittää kukkaronnyörejä ja nauttia hemmottelusta edes lomalla. Eri asia tietysti, jos on työtön tai opiskelija ja joutuu matkustamaan nollabudjetilla .... matkustaminen kannattaa silti.
- Merja
Terveiset aurinkoisesta ja lämpimästä Budapestista. Lämmin kiitos Kari ja Hanna positiivisesta kommentista, olen ihan samaa mieltä! Sydämellisesti tervetuloa taas uudelleen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567825Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635405Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515303Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082349Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41241Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko451006