Minulla siis kaakkoon päin oleva parveke, ja ajattelin laittaa jotain kasveja sinne kesäksi kukkimaan. En tiedä hittojakaan kukkien kasvatuksesta, millaiseenkohan astiaan ne kannattaisi laittaa? Antakaa idioottivarmat ohjeet, ja vinkkejä kukkalajeista!
Mitäköhän kukkia kannattaisi laittaa kukkimaan
4
719
Vastaukset
- idioottivarmaa
Laita muovitulppaaneja , kaikenvärisiä , voi miten kauniita...
- haista paska
mene muualle viisastelemaan.
- taimitarhaan
mutta vasta kuukauden päästä, valkkaa sieltä mieleiset kukat, tarhoilla myydään yleensä myös ruukkuja ja parvekekukkalaatikoita, helppoa siis. Petuniat on helpommasta päästä partsikukkia, niitä löytyy vaikka minkä värisiä. Jos tuo haistatusvastaus on sinun, et kyllä ansaitse mitään vastausta, kiinnostus koko asiaan tuntuu sinulla olevan aika vähäistä, että muovikukat voi olla hyväkin vaihtoehto, mutta onnea yritykselle kuitekin, onnistumisen ilo lisää kiinnostusta ja kokeilemalla oppii.
- Mallo00
Varminta on istuttaa kasvit suurehkoon astiaan, antaa anteeksi kasteluvälin venymisen. Laita astian pohjalle kevytsoraa ja käytä kesäkukille tarkoitettua kesäkukkamultaa. Sitä saa kaikista puutarhamyymälöistä. Suosi helppoja, ei nypittäviä ja nyplättäviä lajeja, esim. miljoonakello, maahumala, tulisalvia. Kastele kerralla kunnolla ja nauti kesästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098