hyvin valaisevia kirjoituksia, jotka perustuvat faktaan. Vietin eilen illalla reilusti aikaa Halla-ahon blogissa ja voi todeta, että olen hänen kanssaan täysin samaa mieltä. Varsinkin artikkelit, jotka koskivat islamin uskoa, olivat järkyttäviä. 9-vuotias tyttö vanhan aviomiehensä "jyystettävänä", tyttöjen silpomisista ja naisten kohtelemisesta puhumattakaan. Kuvat olivat järkyttäviä. Ja tällaisia pakolaisia oltaisiin tänne ottamassa. Miten se Allah suhtautuu, että "tosiuskovaiset" tulevat saastaisten ihmisten maahan asumaan. Tässä on paha ristiriita. Naisena en hyväksy missään muodossa islamin uskoa. Minut olisi kivitetty kuoliaaksi jo monta kertaa uppiniskaisuuteni takia.
Suosittelisin jokaisen lukevan
Halla-ahon blogista
3199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hallikseen eu-ehdokkuuden evääminen oli Soininporukoilta törkeä ja akkamainen teko joka osoittaa sen ettei Persuihin voi enää luottaa. Perussuomalaisista on tulossa samanlainen kuiva puolue jonka isänmaallisuus puheet on yhtä suuria kuin vihreillä anarkisteilla. Hävetkää Soini ja kumppanit. Hallis brysseliin.
naisten kasvoille hapon heittäjiä mamu-konsultit olisivat haalimassa. Minkälaista pelkoa tällaiset miehet herättävät naisissa. Tulee uudenlaiset mielenterveysongelmat rantautumaan samalla paikkakunnalle.
Näin on. Olen lukenut miehen palstaa jo useamman vuoden ajan. Suosittelen muillekin.