Mistähän voi johtua pistävä kipu vatsassa. Raskaus on 24:lla viikolla. Lapsi potkii kyllä terhakkaasti mutta kipu huolestuttaa.
Pistävä kipu
5
12716
Vastaukset
- .........
Kenties virtsatulehdus? missä kipu on?
- kaisa33
Mulla on kans ajoittain pistoa, oikealla puolella. On todella repivää ja olo hetken tuskaisa. Mulla se on tutkittu juttu, vanha umppariarpi on kiinnikkeitä täys jotka vatsan kasvaessa sitten venyy ja repeilee. Viikkoja nyt 30 6. Mut kannattaa sanoa neuvolassa kun käyt jotta tutkivat sen.
- liitoskipuja
Liitoskipuja. Ihan normaaleja. Kohtu kasvaa ja venyy.
- kans
Minä olen valitellut neuvolassa mahakipuja useampaan otteeseen, rv nyt 26. Välillä kivut pistäviä, välillä vihloo, juilii tai jomottaa. Kaikkiin kivun muotoihin sanottu syyksi kohdun- ja kohdunkannatinlihasten venymisen ja rasittumisen. Nyt pari viikkoa ajoittain lisäksi häpyluun tietämissä vihlaisuja ja polttavaa kipua, liitoskipuja.
- tänään selvis syy..
mulla on kans on erilaisia kipuja vatsan ja selän seudulla. tänään sain antibiootit kun tulehdus arvot on koholla. ensi viikolla vien uuden näytteen ja katotaan onko jo laskenut. eli mulla on virtsatie infektio... raskaus on kans viikolla 24 ja vauva potkii tosi paljon. sun kannattaa soittaa neuvolaan ja antaa virtsanäyte niin ne tutkii siitä että onko mikään koholla jos on niin ne pistää sen viljelyyn ja saat lääkkeet! toivottavasti pian selviää asiat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh962336Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1821918- 1831480
- 247912
- 81898
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11806- 62799
- 55702
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213643Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349621