VAGniikan maailmassa oli uusi Megane III koeajossa jossa tietenkin muistettiin joka kappaleessa ylistää VAG-konsernin tuotteita mutta ei siitä sen enempää.
Koeajon yhteydessä koeajetaan myös saman auton käytetty versio joka sai tällä kertaa VAGniikan Maailman aivan epätoivon partaalle. Koeajoon oli tarkoituksella valittu kaksi kertaa keskimääristä enemmän ajettu 2004 mallin MeII farkku (150tkm ) jotta varmasti voitaisiin osoittaa miten laaduton rellu on.
Vaikka käytetyn koeajossa koitettiin toistella uudesta autosta aikoinaan löydettyjä vikoja, joutui jopa VAGniikan maailma myöntämään että viisivuotias 150tkm ajettu Megane II oli käytännössä uuden auton veroinen eikä siinä näkynyt minkäänlaisia kulumisen merkkejä.
Happamia sanoi kettu pihlajanmarjoja.
Käytetty Megane II
VAGniikan maailmassa
1
406
Vastaukset
- ohjauksen ...
Muistivat mainita oudon ohjauksen, jota ei ko. autossa ollutkaan. Eihän sellaista ole ollut Meksuissa vuosiin, mutta se on kuitenkin kummitellut kaikissa jutuissa. Ihmettelivät vakionopeussäätimen kytkimen sijoitusta keskikonsoliin. Sellainen joka on tottunut käyttämään paljon Meksun nopeusrajoitinta vakionopeussäätimen sijasta, pitää sijoitusta erittäin luontevana paikkana. Siinä moodin vaihto sujuu näppärästi. Tosin Sitikka on laittanut sen ratin keskiöön, lopputuloksena "formula-ratti".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 425857
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?815551Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2485441Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494679Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k294638Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1783924- 1413470
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!283116Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.243108Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe42701