Miksi tällä palstalla ei saa kysyä muiden mielipiteitä, jos kaupungissa toimitaan väärin. Kuten kysyin teiden auraamisesta, enkä edes käyttänyt kenenkään nimiä, enkä kadun nimeäkään kokonaisuudessa.
Kun taas nimellä haukutaan pastoria joka vaihtaa sukupuoltaan, niin ne kyllä saavat olla palstalla, vaikka ovat kyllä todella herjaavia ja loukkaavia häntä kohtaan.
Vai sattuiko aloittamani keskustelu olemaan valvojan tuttavan/ystävän pihatie.
Miksi poistetaan
Kuinka on mahdollista
4720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ja se mikä ei tapa ; SATTUU aivan älyttömästi ! !
Olen ihmetellyt ihan samaa jo pitemmän aikaa. Kirkkoherraa saa haukkua, vaikka kuinka paljon, mutta anna olla, jos joku kysyy jotain järkevää, niin se poistetaan heti. Täällä on väitetty, että palstalla ei ole sheriffiä, mutta olen sitä mieltä, että joku valvoo palstaa silti. Tai jollain taholla on yhteys sellaiseen paikkaan, mistä kirjoitukset saadaan pois.
Vai teinkö virheen, kun en maininnut ko. osoitetta kokonaisuudessa ja jätin kaupungin työnjohtajien nimet mainitsematta. Kysympä vaan? Laittakaa tänne viestiä jos tiedätte, että jonkun muun pihatien kunnossapidosta huolehtii kaupunki. Epäilempä, ettei kovin montaa löydy.
varovainen mielipiteidensä kanssa.Vanhasen hallitus seuraa aika tarkasti tilannetta.Eli jos tahdot jotain virkaa kannattaa olla arvostelematta.Moni pitää tätä liioiteltuna mutta kannattaa olla varovainen tässä Vanhasen diktatuurissa.