Mielenkiinnosta lähdin kyselemään, että minkä ikäisiä opettajaopiskelijat on? Oma ikä lähenee jo kolmeakymmentä ja luokanopettajankoulutus haaveena.
Opiskelijoiden ikä
3
1106
Vastaukset
- valmistunut
Kun itse opiskelin opeksi (ja se oli tässä 2000-luvun aikana), oli opeopiskelijoissa aika hyvin edustettuina ikäluokat "suoraan lukiosta" ja "vuosi tai pari välivuotta". Lisäksi oli "ammatinvaihtajat" sekä "myöhäisherännäiset", jotka edustivat vähän vanhempaa ikäluokkaa. Alle parikymppisestä n. neljäänkymmeneen ikävuoteen siis. Ikäsi puolesta sinun ei ainakaan kannata jättää hakematta, jos vaan tunnet, että ala on sinua varten.
- luokanopettajaksi
40 vuotiaana ja erityisopettajaksi 43 vuotiaana. Joten hae vaan.
- ope-opiskelija
luokanopettajaksi kirjoitti:
40 vuotiaana ja erityisopettajaksi 43 vuotiaana. Joten hae vaan.
Täältä löytyy kaikenikäisiä ope-opiskelijoita. Suurin osa on kylläkin n. 20-23 vuotiaita aloittaessaan... Vaikea sanoa, mutta näin omassa lähituttavapiirissäni. Mutta toki on niitä vanhempiakin :) Mukaan vain!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614388KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1503187Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482502Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512435- 982115
- 241883
- 231632
- 301616
- 1611484
- 341253