Mun miesystävä kosi mua ja mä en ole kertonut sille taustaani. Onks se hirvee rikos?
morsian, joka ei kerro
phgfffdssart
91019
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
hän lapsia sinulta?
Kyseinen lady on yli 60v.
mies kysyy treffeillä tavalliseltakaan tyttökaveriltaan että pystyykö hän saamaan lapsia. Eikä kaikki naiset sitä edes tiedä ennen kuin on kokeillut tuleeko raskaaksi (kaikki eivät todellakaan tule).
mutta mielestäni olisi reilua kertoa siitä, jos asia on tiedossa.
hänelle nainen, niin miksi ihmeessä pitäisi kertoa.Eivät muutkaan elämäntarinaansa toiselle kerro, tai usein ainakin "unohtavat" kertoa joitain asioita.
myöhemmin. Asia on todella arka, sen voi tietää. Mä kumminkin suosittelisin kertomista, koska muutoinhan sinäkin tulet aina jännittämään "paljastumista" ja se vaistämättä tulee vaikuttamaan omaan käyttätymiseesi, niin steath et koskaan voi olla, että itseltäsi historiasi salaisit. Riski on todella suuri että suhde menee poikki, mutta jos päättelee sinun / teidän iästä jotakin yhtähyvin voi olla hyvinkin valtavat onnistumisenkin mahdollisuudet. Olet päätöksessäsi loppujen lopuksi nyt aivan yksin ja siitä vastuussa. En tosiaan voi kadehtia tilannettasi, mutta toivon sydämestäni,että kaikki menisi kohti rakkautta ja ymmärtämystä.
Kertominen voi myös vinouttaa suhdetta, kun toinen koko ajan miettii asiaa, joka taas toiselle on jo pelkkää menneisyyttä. Jos poikaystäväni pitää minua naisena ja jopa kauniina ja seksikkäänä naisena, niin miksi se pitäisi pilata?
Olen samaa mieltä. Jos ihminen on nyt ilmiselvä mies tai nainen niin miksi tonkia menneitä?
Mitä miksi mennä nykyisyyttä mustaamaa, vaan aina on olemassa "kielikelloja" jotka aivan palavat halusta kertoa: " Totuuden, tarkoittamatta yhtään mitään pahaa.. " :( Että siinä se täydellinen päivä vielä murenee, hiljaa hiipuu eiliseen unelmaan. http://www.youtube.com/watch?v=QYEC4TZsy-Y