Soijasta

Oma herkkyyteni on vasta epäilyn asteella. Voisiko joku kokenut kertoa miten soija antaa oireita.Entäpä pähkinät? Kiitos jos viitsitte.
1378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sillä poikani sai soijamaidosta reaktion. Annoin lasin soijamaitoa aamulla ja hän ehti lähteä kouluun mutta palasi parinkymmenenminuutin jälkeen ja sanoi että voi huonosti ja on vaikea hengittää. naama turvonnut ja läikikäs, läikkiä myös rinnassa, kurkku oli umpeutunut lähes täysin. kutinaa ja hän meni makaamaan eikä jaksanut olla ylhäällä. Annoin antihistamiinin koska hän on allerginen koivun siitepölylle . siitä akuutille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vahva allergeeni kirjoitti:

Oma herkkyyteni on vasta epäilyn asteella. Voisiko joku kokenut kertoa miten soija antaa oireita.Entäpä pähkinät? Kiitos jos viitsitte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu