Briteillä menee nyt ralliautoilussa todella huonosti, kun nyt sekä Richard Burns, että Colin McRae ovat eri syistä pois ensi kauden mestaruustaisteluista. Uskonpa vielä, että tähän kauteen päättyikin sitten molempien ralliura. Toivon kuitenkin, että Richard Burnsin aivokasvain paranisi nopeasti. Mutta täytyy kuitenkin muistaa, että ilman tätä kyseistä aivokasvainta Mikko Hirvonen ei ajaisi ensi kaudella Subarun tehdaskuljettajana, joten hyvinpä tämä britti osasi sairautensa ajoittaa! ;)
Briteillä menee huonosti
4
494
Vastaukset
- Peter
Onkos se päätetty että Hirvonen siellä ajelee ?? Eikös kilin-colinkin saata vielä saada sen paikan. Hirvosta parempikin kuski löytyis siihen. Ainakaan meitsiä kaveri ei vielä ole vakuuttanut mitenkään.
- juha
ne väittää juuri uutisissa että Hirvonen on tehnyt 5vuoden sopimuksen
- Rallaaja
"Hirvosta parempikin kuski löytyis siihen. Ainakaan meitsiä kaveri ei vielä ole vakuuttanut mitenkään."
Kaveri on ajanut vuoden WRC-autolla ja aiempaa kokemusta ei käytännössä yhdestäkään MM-ralista. Siitä huolimatta on pistänyt vanhalla asiakas-Focuksella turpaan useita tehdastalleja ja mm. tiimikaveriaan Duvalia! Eipä taida olla toista suomalaista (tai muunkaan maalaista), joka olisi kummempaan pystynyt.
- Stube
Taitaa olla ainakin McRaen luvut luettu. Kyllä miehen olisi syytä antaa suosiolla tilaa muille siinä vaiheessa, kun ei enää pysy nuorempien vauhdissa (onneksi Mäkinen sentään tajusi vetäytyä tyylikkäästi). Kaiken lisäksi on vähän nöyryyttävää, ettei mies edes "kelpaa" millekään tallille ensi kaudeksi.
Burnsille toivotan pikaista paranemista, vaikka en olekaan mikään hänen faninsa (kaksi vuotta Peugeotin tallissa ilman voiton voittoa ei saa hirveästi innostumaan). Tämä saattaa tosiaan olla myös hänen ralliuransa loppu - tiedä häntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71026Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981