VTR ???

Moi, Noita sitikoita kun on myynnissä, niin mitä eroa C4 VTR on esim. tavalliseen C4:seen?
11814
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

juurikin se tavallinen C4?

Äänestä
  • Siis C4 Berlingo ja Coupe (VTR) ovat ja eri, mutta onko noilla muita eroa kuin ulkomuoto? Nyt olisi hankinnassa 1.6 16v malli. Onko kannattavampi ostaa Berlingo esim. 2.0l?

    Äänestä

  • sittis___ kirjoitti:

    Siis C4 Berlingo ja Coupe (VTR) ovat ja eri, mutta onko noilla muita eroa kuin ulkomuoto? Nyt olisi hankinnassa 1.6 16v malli. Onko kannattavampi ostaa Berlingo esim. 2.0l?

    VTR on perus C4 mutta kolmiovinen. Ostat sen mukaan miten paljon on takaoville käyttöä. Itse ottaisin mieluummin 2 litrasen berlingo C4:n, tykkään myös enemmän 5 ovisen muotoilusta.

    Äänestä

  • siis... kirjoitti:

    VTR on perus C4 mutta kolmiovinen. Ostat sen mukaan miten paljon on takaoville käyttöä. Itse ottaisin mieluummin 2 litrasen berlingo C4:n, tykkään myös enemmän 5 ovisen muotoilusta.

    No kumma kun myydään vastaavia kalliimmalla kuin tuo tavallinen C4 vaikka saman verran ajettu jne...

    Äänestä

  • sittis___ kirjoitti:

    Siis C4 Berlingo ja Coupe (VTR) ovat ja eri, mutta onko noilla muita eroa kuin ulkomuoto? Nyt olisi hankinnassa 1.6 16v malli. Onko kannattavampi ostaa Berlingo esim. 2.0l?

    Nyt on kyllä mennyt korimallit sekaisin: Coupé-malli 3 ovea, BERLINE-malli 5 ovea ja Berlingo on sitten jo ihan eri auto (ei ollenkaan C4)... VTR on hieman enemmän varusteltu malli perus C4:stä, VTS "sportti-malli". Sitten oli välillä myynnissä vielä se sekasikiö VTRS...

    Äänestä

Ja jos vähemmän ajettu VTR '05 / '06 (muutama 10tkm vähemmän) saatavilla vähän kalliimmalla niin 3 ovea ei niin tarpeen onko kannattavaa? Noissa tuppaa tuo jälleenmyyntiarvo olevan aika heikonlainen?

Äänestä
  • Sehän on sitten ostajan etu. Voi kun saisi 10 tkm ajettuja puoleen hintaan.

    Äänestä

  • >Noissa tuppaa tuo jälleenmyyntiarvo olevan aika heikonlainen?< Tuo väittämä ei pidä paikkaansa C4.n suhteen...monet unohtaa että C4 on uutena maksanut huomattavasti vähemmän kuin kilpailijansa. Esim. samoilla varustein oleva Golf maksoi vuonna -07 melkein kymppitonnin enemmän.

    Äänestä

C4 VTR;ssä ole kahden litran kone. C4;ssa 1,6;nen. Saatan toki olla väärässäkin.

Äänestä
  • Eli sama auto mutta 2 ovea vähemmän. Noh, mistä saa varusteista sitikoihin? PKS

    Äänestä

  • sittis___ kirjoitti:

    Eli sama auto mutta 2 ovea vähemmän. Noh, mistä saa varusteista sitikoihin? PKS

    VTR, onko VTR mukamas 2.0l??? esim. 1.6l ei tuota VTR-logoa ole? Nettiautossa muutama 1.6 VTR myynissä... ei taida olla oikeasti VTR vai?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sittis___ kirjoitti:

Moi, Noita sitikoita kun on myynnissä, niin mitä eroa C4 VTR on esim. tavalliseen C4:seen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu