Onko kokemusta Canal Digitalista?
Olen aikeissa hommata kys. palvelun..
Haluaisin tietää esiintyykö siinä ongelmia kuvassa
huonolla säällä, esim. lumisateella?
Pätkiikö kuva ja sekoileeko boksit?
Itsellä welhon iptv, eli siis adsl:n kautta tuleva, mutta samat kanavat kuin kaapelissa.
Kokemukset on todella surkeita (9 kk).
Kuva pätkii kokoajan ja jää jumiin väillä, välillä ei suostu näyttää mitään yms.. epäilen suurimman vian olevan Motorolan boksissa ja muita ei tarjolla ole. Laskuttavatkin mitä sattuu ja saattavat sulkea palvelun aiheettomasti!!?
Olen todella kyllästynyt kys pelleilyyn!
Kyllästynyt Welhoon
Entä Canal Digital
2578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siihen ptkimiset päälle, niin on HELPPO soittaa ja lopettaa. Miks ihmeessä ihmiset ei viitti lopettaa? Luulevat varmaan olevansa parempia, kun voivat selttää tilaavansa palveluita. Ennen tätä vittun digi paskaa kanavilla oli laadukkaampaa ohjelmaa, mut nyt kun on tilaa, niin sinne tungetaan uusintaa ja ihan ala-arska tavaraa. Anaali loogisena aikan, kun oli vain 2 telkkukanavaa kaapeli ja vain 1 maksullinen kanava oli ohjelmien tasa maksimissaan. Kun sitten tekniikka kehitty kasvoi kanavien määrät ja UUSINNAT. Nyt on sitten kaksullisella puolella viel MAINOKSII. Operaattorit kusee silmille minkä kerkii ja asiakkaan vaan maksaa. Rahat veke vaan!! Pinnat operaattorielle 10-0!
Canalissa ei pätki pahemmin kuva, paitsi silloin kun on kova lumi/vesisade. Se Canalin toimittava Triax TD-65 on aivan onneton lätty eli sopii ennemin muurinpohjalettujen tekemiseen. Suosittelen ennemmin Triaxin TD-88 tai Triaxin TD-110 satelliittilautasta, noissa on pikkasen parempi vahvistus ja varsinkin tuo Triax TD-110 ei ole niin sääherkkä kuin TD-65. Canalin HD-boksissa on vieläkin pieniä vikoja, mitä ne eivät ole korjanneet ja boksi vaatii kokoajan jonkun Conax-kortin paikalla. Canalin SD CDC-7000 combohan on aika hyvä laite ja se on aika bugiton vehje. Toimivuus parempi mitä tuossa HD-boksissa. Boksi toimii ilman korttia.