tyhmänä kyselen

leijonankidan latvomisesta. Taimeni ovat n.4cm ja niissä on ensin lehtipari ja sitten vähän vartta ja toinen lehtipari, latvonko sen viimeisen lehtiparin pois? Ikinä en ole latvonut mitään, samettiruusut ja asterit ovat olleet tuuheita ilman latvomista.
3517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

noin kuusi senttiseksi, ja nappaa sitten pikkupala latvaa pois. Samettikukka, ja asteri pesoo ihan luonnostaankin, mutta leijonankidalle tekee kyllä hyvää kurittaa sitä alussa, muuten siitä tulee helposti tojo.

Äänestä
  • siihen virhe lyöntejä, koita arvata mitä kirjoitin!

    Äänestä

  • old_profile_51785 kirjoitti:

    siihen virhe lyöntejä, koita arvata mitä kirjoitin!

    selvän sain. Kiva kun olet täällä ja viitsit vastailla :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuuheutta kidoille kirjoitti:

leijonankidan latvomisesta. Taimeni ovat n.4cm ja niissä on ensin lehtipari ja sitten vähän vartta ja toinen lehtipari, latvonko sen viimeisen lehtiparin pois? Ikinä en ole latvonut mitään, samettiruusut ja asterit ovat olleet tuuheita ilman latvomista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu