niin vastenmielisiä reaktioita. Olin niin humalassa silloin ja niin kiimassa, että hengästyttää ajatella sitä. Mitä opin? Sen, että minulle ei väkevät viinat sovi ja sain jotain tyydytystä siitä että loukkasit minua. Pääsin jotenkin lähemmäs itseäni sitä kautta. En minä häiritse sinua enää koskaan, koska tiedän että et halua sitä. Mietin vain näin jälkeenpäin miten kummallista tämä elämä on ja miten voimakkaasti voi tuntea.
Mietin miksi
aiheutin sinussa
131282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
tykätä humalaisista, vai mitä luulet? Eli taisi olla oma moka?!
kiistäkään. Olen kuitenkin syyttänyt itseäni jo ihan tarpeeksi, eikä minulla nykyään ole oikeastaan haluakaan olla hänen kanssaan missään tekemisissä. Mutta se ihana tunne silloin...en mä sitä halua unohtaa :)
runkkukuppi nainen?
..........
Onko kauankin aikaa tästä? Mielestäni välimme lämpenivät tämän jutun jälkeen ja anteeksipyyntökin tuli hoidettua suullisesti ja hyym kirjallisesti. Olin otettu, että vastasit siihen.
anteeksi pyydettiin mekin suullisesti ja kirjallisesti, mutta en nyt tiedä oliko siinä sen kummempaa yhteisymmärrystä.
olin huojentunut hänen ystävällisistä sanoista. Se tuntui hyvältä, että sieltä sellaisiakin tuli.
loukkasi sinua? Vai niin, olisin ilman tuota ymmärtänyt tekstisi aivan toisin päin. Mitä hän sitten teki?
sählinkiä puolin ja toisin. En jaksa tässä mitään yksityiskohtia kertoa, koska ei se mitään auta.
kauheeta olenko torjunut sinut joskus... nyt en muista milloin.. en kai sellasta...
kyllä hyvin selvästi.
Ettei ollut huono tilanne tai paikalla kavereita, jotka tulkittiin seurustelukumppaneiksi? Ja siksi paha reaktio eli pettymys? Vai puhuitteko kaksin?
varma.